جراحی بینی

همانطورکه می دانید عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در جهان و ایران است. در طول این جراحی، جراح وضعیت استخوان و غضروف بینی را اصلاح می کند تا ظاهر و همچنین عملکرد بینی را بهبود ببخشد. برای زنان و مردانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند جراحی زیبایی بینی نزد جراح با تجربه یک عمل کم تهاجمی و ایمن است که به رفع مشکلات ظاهری بینی می پردازد.  

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی به چه دلایلی انجام می شود؟

جراحی بینی عملی است که عمدتاً به منظور تغییر شکل و زیبایی بینی انجام می‌شود، در برخی موارد ممکن است جراحی بینی بنا به دلایل پزشکی مانند اختلال در تنفس و یا سایر مشکلات صورت پذیرد.

برخی از عمده‌ترین مواردی که افراد اقدام به جراحی بینی می‌نمایند عبارت است از:

  • کاهش اندازه‌ی بینی (کوچکتر کردن بینی): این عمل با برداشتن مقداری از غضروف، استخوان و بافت بینی انجام می‌شود.
  • بزرگتر کردن بینی: در افرادی که بینی بسیار کوچکی دارند که متناسب با سایر اجزا صورت آنها نمی‌باشد عمل بزرگ کردن بینی با برداشتن غضروف از گوش و یا استخوان از ران، آرنج و یا جمجمه انجام می‌شود.
  • تغییر شکل بینی: عمده‌ترین تغییر شکلی که در بینی انجام می‌شود تغییر در اندازه و یا حالت حفره‌های بینی می‌باشد، این عمل با شکستن استخوان بینی و تنظیم دوباره‌ی غضروف‌ها انجام می‌شود.
  • تغییر زاویه بینی و لب: با برداشتن مقداری از پوست بینی این تغییر ایجاد می‌شود.

به طور کلی جراحی بینی اهداف مختلفی را ممکن است دنبال نماید، با توجه به خواست بیمار و با در نظر داشتن تناسب بین سایر اجزاء صورت، جراح بینی در اردبیل تغییرات ضروری را در حین عمل انجام می‌دهد.

انواع جراحی بینی چیست؟

جراح در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی با ارزیابی ساختار فیزیکی بینی شما به شما می گوید چه تغییراتی باید صورت بگیرید و چه عملی نیاز دارید. شما ممکن است بینی گوشتی داشته باشید و به جراحی بینی گوشتی نیاز داشته باشید یا خواسته شما از عمل بینی، بینی نیمه فانتزی یا فانتزی باشد.

با توجه به توع جراحی، عمل بینی به دو صورت باز و یا بسته انجام می‌شود:

  • جراحی بینی باز: در این روش برش‌هایی در سطح خارجی پوست و بین حفره‌های بینی انجام می‌شود.

جراحی بینی باز در مواردی که تغییرات زیادی در ساختار و بافت بینی باید انجام شود پیشنهاد می‌شود، در این روش با بلند کردن بینی، جراح می‌تواند به ساختار داخلی بینی دسترسی بهتری داشته باشد.

  • جراحی بینی بسته: در روش جراحی بینی بسته هیچ گونه برش و یا بریدگی در خارح بینی ایجاد نمی‌شود بلکه برش‌های ریزی در داخل حفره‌های بینی ایجاد می‌شود. این روش در مواردی که میزان تغییرات اندکی باید روی بینی اعمال شود پیشنهاد می‌شود.

در این روش هیچ گونه جای زخم قابل مشاهده‌ای روی بینی مشاهده نمی‌شود و میزان تورم کمتر است اما جراحی بینی به روش بسته با محدودیت‌هایی همراه می‌باشد بنابراین در تمام جراحی‌های نمی‌توان از این روش استفاده نمود.

انواع جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

مدت زمان جراحی بینی بین 1.5 تا 3 ساعت ممکن است طول بکشد. در اکثر موارد چند ساعت پس از جراحی بیمار می‌تواند به منزل بازگردد و مراقبت های پس از جراحی را در منزل پیگیری نماید اما در برخی موارد لازم است حداقل 1 شب در بیمارستان بستری باشد.

تا 12 ساعت پس از جراحی یک پانسمان بر روی بینی قرار دارد که جهت جلوگیری از خونریزی می‌باشد.

به مدت 7 روز یک آتل بر روی بینی قرار خواهد گرفت، آتل بینی هم به فرم دهی بینی کمک می نماید و هم در مقابل ضربات احتمالی نقش حفاظتی دارد.

00:29
truncate dir-rtl

فیلم جدید و جذاب از شش ماه پس از جراحی بینی

مزایا جراحی بینی چیست؟

عمل بینی دارای مزیت های زیادی است، از جمله:

1-جراحی بینی می تواند ظاهر صورت شما را تغییر دهد.

اگر بینی شما با فرم صورت شما مطابقت ندارد، ممکن است شما احساس ناراحتی و خجالت داشته باشید، چه بینی شما خیلی بزرگ باشد و چه شکل عجیب و غریب، تغییر بینی می تواند به تغییر ظاهر شما کمک کند. رینوپلاستی می تواند با ایجاد تعادل بین بینی با بقیه قسمت های صورت، به ایجاد ظاهری زیباتر کمک کند.

2. جراحی بینی می تواند عملکرد طبیعی تنفس را بازیابی کند

چه در شب خروپف کنید و چه نفس کشیدن از طریق بینی برایتان سخت است، جراحی زیبایی بینی می تواند به اصلاح هر گونه ناهنجاری بینی که ممکن است باعث مشکلات تنفسی شما شود، کمک کند.

3. جراحی بینی می تواند آسیب های قدیمی به بینی را اصلاح کند.

اگر در گذشته آسیبی به صورت شما وارد شده است، مانند هنگام ورزش یا زمین خوردن، جراحی زیبایی بینی می تواند به اصلاح علائم آسیب قدیمی که ممکن است روی بینی شما ظاهر شود کمک کند. این علائم (که می تواند شامل یک برآمدگی آشکار روی پل بینی باشد) را می توان رفع کرد.

4. جراحی بینی می تواند اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.

اگر بینی‌تان همیشه شما را آزار می‌دهد یا باعث می‌شود نسبت به ظاهر آن احساس ناراحتی داشته باشید، جراحی بینی می‌تواند به بهبود سطح اعتماد به نفس شما کمک کند. بنابراین اگر احساس می‌کنید که ظاهر بینی خود را دوست ندارید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که مزایای عمل زیبایی بینی را برای خودتان کشف کنید!

نتایج جراحی بینی

جراحی بینی یک عمل پیچیده می‌باشد و نتایج جراحی را در اکثر موارد نمی‌توان پیش بینی نمود. در واقع کسب نتایج مطلوب به مهارت جراح و مراقبت‌های پس از جراحی بستگی دارد. مهمترین عامل در موفقیت جراحی تجربه و تخصص جراح می‌باشد، در صورتی که به دنبال نتایج دلخواه هستید و جهت جلوگیری از جراحی ترمیمی باید پیش از انتخاب جراح تحقیقات لازم را انجام دهید و جراحی را انتخاب نمائید که در بیشتر جراحی‌های خود نتایج خوبی را کسب کرده باشد.

به دلیل تورم بینی در ماه های اول پس از جراحی باید چند ماه صبر نمائید تا بتوانید نتایج جراحی را مشاهده نمائید. اکثر جراحان توصیه می‌نمایند جهت نتیجه‌گیری در مورد فرم بینی خود حداقل 6 ماه تا یکسال صبر نمائید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی طبیعی در اردبیل

جراحی بینی طبیعی در اردبیل

قبل از اینکه به توضیحی در مورد جراحی بینی طبیعی بپردازیم باید اشاره کنیم که آنچه چهره را با المان های زیبای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

تماس با پزشک