[wtr-time]

رينوپلاستى

عمل جراحى زيبايى بينى همواره يكى از متداول ترين و پرطرفدارترين عمل هاى جراحى زيبايى بين ايرانيان است.گفتنى است جراحی رینوپلاستی در اردبیل  گزینه ای محبوب برای بیمارانی است که از اندازه و یا شکل بینی خود ناراضی هستند. علاوه بر فواید آرایشی و زيبايى اين عمل، رینوپلاستی دارای کاربردهای بسیار متنوع تری نيز هست، از جمله بهبود عملکرد بینی بعد از صدمه یا تجربه بیماری اى آسیب زا و یا کمک به مشکلات تنفسی که بر عملكرد خواب و توانایی ورزش تأثیر می گذارد.

 

بنابراين هدف از جراحی زیبایی بینی تجدید نظر در زیبایی ظاهرى بینی و عملکرد بينى با در نظر گرفتن نوع پوست و كل ساختار صورت است. جراحان پلاستیک در اين عمل علم ازشكى و هنر جراحی زیبایی بینی را با هم ترکیب می کنند تا نتایج موثر و ماندگارى به بیمار ارائه دهند.

جراحی-بینی-در-اردبیل

سن مناسب براي جراحى زيبايى بيني يا رينوپلاستى

به طور کلی نامزدهای جراحی زیبایی بینی باید دوران رشد را پشت سر گذاشته باشند. چراكه رشد صورت در نوجوانان و بزرگسالان جوان می تواند به مرور زمان بر ظاهر و عملکرد بینی تأثیر بگذارد و نتايج حاصل از عمل را دستخوش تغيير و دگرنونى كند. البته در اين مورد استثنائاتى نيز وجود دارد، مانند کودکانى که به هنگام تولد دچار نقص مادرزادى هستند، مانند پديده لب شكرى و شكاف دهان كه بينى را نيز درگير مى كند.

بنابراين به طور كلى ين مناسب عمل جراحى زيبايى بينى يا رينوپلاستى براى دختران بعد از ١٥ الى ١٦ سالگى و براى پسران بعد از ١٦ الى ١٧ سالگى است تا مراحل رشد بينى كامل شده باشد.

همچنين بلوغ فرد از جهات زير نيز اهميت دارد؛

– فرد به قدرى بزرگ شده باشد كه بتواند خواسته ها و انتظارات خود را با پزشك در ميان بگذارد

– به حدى از ثبات فكرى و شخصيتى رسيده باشد كه بتواند در آينده نيز از نتايج حاصل از عمل احساس رضايت كند

– داراى انتظارت و رويكردى منطقى نسبت به انجام عمل باشد، براى مثال اين تفكر كه عمل بينى زندگى شخص را تغيير مى دهد و منجر به اتفاقات خاص مى شود منطقى نيست و نشان دهنده اين است كه فرد به لحاظ سنى و روانى صلاحيت انجام عمل را ندارد.

بیشتر بخوانید
اوریکوپلاستی

به طور كلى عمل رينوپلاستى براى نوجوانانى مناسب است كه درك كافى از مزايا، خطرات و عواقب اين عمل دارند و با اجازه و موافقت خانواده قصد انجام اين كار را دارند.

چه كسانى مى توانند عمل جراحى رينوپلاستى انجام دهند؟

براى انجام اين عمل فرد باید از سلامتی کلی و كافى برخوردار باشد و سیگار نکشد، زیرا سیگار کشیدن می تواند منجر به ضعيف شدن ضربان قلب شده و خطر آسیب به بافت ها را افزایش دهد.

همچنين قبل از جراحی زیبایی بینی بهترین جراح بینی باید اطمینان حاصل کند که بیمار به طور کامل همه جوانب، خطرات و فواید اين عمل را درک می کند. در حالی که جراحی زیبایی بینی یک روش ایمن است مهم است که جراحی توسط پزشكى متخصص و با تجربه انجام شود.

حقایقى درباره جراحی زیبایی بینی يا رينوپلاستى

گفتنى است در برخى از كلينيك هاى زيبايى قبل از انجام عمل رينوپلاستى از تكنيك تصویربرداری سه بعدی استفاده می شود تا به بیمار نشان داده شود كه بینی او بعد از جراحی به چه شكلى در خواهد آمد. در اين روش جراح پلاستیک می تواند مدل های مختلفى از بینی با شكل و اندازه هاى متفاوت در کنار ظاهر فعلى بيمار قرار دهد تا فرد بتواند از طريق مقايسه، فرم و اندازه دلخواه خود را انتخاب كند. البته گفتنى است كه این یک ابزار آموزشی است و تضمینی برای نتایج وجود ندارد. با این حال، اين كار می تواند به بیمار و تیم جراحی پلاستیک کمک کند تا اهداف جراحی را بهتر بشناسند. علاوه بر اين  توانایی تجسم نتایج پیش بینی شده به بیماران کمک می کند تا بعد از انجام عمل احساس بهترى داشته باشند.

لازم به ذكر است كه اگر رينوپلاستى همراه با سپتوپلاستی (صاف کردن سپتوم) باشد، می تواند نه تنها اعتماد به نفس بیمار بلکه تنفس را نيز بهبود بخشد.

عمل بینی اردبیل

عمل بینی اردبیل

جراحى زيبايى بينى چگونه انجام مى شود؟ 

هدف رینوپلاستی چه تسهیل بهتر تنفس باشد، چه بهبود ظاهر، مى تواند شامل از بين بردن برآمدگی بینی، تغییر شکل مجدد نوک بینی، تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی و یا افزایش یا کاهش اندازه کلی بینی باشد.

به طور کلی جراحی زیبایی بینی 1.5 تا 3 ساعت طول می کشد و معمولاً یک عمل سرپایی است. در جراحی زیبایی بینی به روش بسته برش هایی در داخل بینی ایجاد می شود، در اين روش توانایی محدودی در ایجاد تغییرات وجود دارد. در رینوپلاستی به روش باز، برشی در بافت بین سوراخ بینی و همچنین درون سوراخ بینی ایجاد می شود. در اين روش برش ها پس از گذشت مدتى به خوبى بهبود می یابند و به سختی قابل مشاهده هستند.

بیشتر بخوانید
جراح بینی گوشتی مردانه در اردبیل

در صورت نیاز به غضروف اضافی برای تقویت بینی، غالباً از دیواره بینی بیمار گرفته می شود. گفتنى است در رینوپلاستی ثانویه یا ترميمى که برای اصلاح ناهنجاری های ناشی از عمل قبلی انجام می شود این غضروف ممکن است از گوش یا دنده نيز گرفته شود، اگرچه ممکن است گاهی اوقات از غضروف اهدايى تایید شده نیز استفاده شود. به دلیل نیاز بينى به غضروف و پتانسیل ایجاد زخم، جراحی زیبایی بینی کار دشواری است، بنابراین مهم است که توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود.

لازم است بدانيد در برخى موارد براى انجام عمل رينوپلاستى نياز به عمل جراحى باز وجود ندارد و با استفاده از يك سرى اقدامات مانند پرکننده های تزریقی اسید هیالورونیک مى توان نسبت به تغییر شکل و اندازه بینی بدون جراحی تهاجمی اقدام كرد. گفتنى است اين روش نياز به بيهوشى عمومى ندارد.

مزایای رینوپلاستی در اردبیل

با انجام رینوپلاستی بینی شما دچار تغییرات ظاهری و داخلی خواهد شد که به شرح زیر است:

۱- اندازه بینی شما  تغییر می کند.

۲- زاویه نوک بینی شما تغییر خواهد کرد.

۳- اگر بینی شما دارای قوز یا برامدگی با، در عمل برداشته خواهد شد.

۴- شما میتوانید  از پزشک بخواهید نوک بینی تان را به هر مدلی که میخواهید در آورد.

۵-رینوپلاستی میتواند باعث باریک شد نوک بینی شما شود.

6- اگر بینی شما انحراف دارد و یا کج است میتوان آن را در جراحی اصلاح کرد.

جراحی بینی دکتر انظاری در اردبیل

جراحی بینی دکتر انظاری در اردبیل

خطرات جراحی رینوپلاستی

رینوپلاستی نیز همانند سایر جراحی ها دارای خطرات و عوارضی است که بهتر است قبل از جراحی از آن اطلاع داشته باشید:

  • مشکلات تنفسی
  • خون دماغ
  • بی حسی بینی
  • بینی نامتقارن
  • زخم ها

ممکن است بعد از جراحی بیمار از فرم و مدل بینی اش رضایت نداشته باشد. در چنین مواردی باید 1 سال صبر کند تا بینی اش به طور کامل بهبود پیدا کند سپس برای بار دوم جراحی کند.

اقدامات لازم قبل از جراحی رینوپلاستی در اردبیل

1- قبل از جراحی باید در جلسات مشاوره با پزشکتان صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی بیان کنید.

2- در جلسات مشاوره از جراح بینی خود بخواهید در مورد روند بیهوشی و جراحی با شما صحبت کند و شما را در جریان عمل بگذارد.

3- اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا داروی خاصی مصرف میکنید حتما پزشک را مطلع کنید.

4- قبل از جراحی پزشک از شما میخواهد آزمایش و تصویر برداری هایی را انجام دهید. در روز عمل این موارد را همراه خود داشته باشید.

5- تا دو هفته قبل از جراحی از خوردن دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین بپرهیزید.

بیشتر بخوانید
عوارض خطرناک بعد عمل بینی

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی میتواند در روند بهبودی و نتیجه جراحی تاثیر به سزایی داشته باشد. در ادامه تعدادی از این موارد را ذکر میکنیم:

1- بعد از جراحی بینی تا مدتی از مصرف سیگار و مشروبات الکل دوری کنید.

2- هنگام استراحت و خوابیدن چند بالش زیر سرتان بگذارید تا سر شما بالا تر زا سطح بدنتان قرار بگیرد.

3- دارو هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را به موقع مصرف کنید.

 

جراحی بینی دکتر انظاری در اردبیل

جراحی بینی دکتر انظاری در اردبیل

بهبودی بعد از جراحی زیبایی بینی

پس از عمل بيشتر بيماران سطحى از ناراحتی و درد را تجربه می کنند که با استفاده از دارو هاى خاص قابل کنترل است. با این حال، مرحله اول دوره ریکاوری و بهبودى به دلیل کبودی احتمالی زیر چشم و استفاده از اسپلینت می تواند كمى ناخوشايند باشد و حضور در مكان هاى اجتماعى از جمله محيط كار و غيره را براى فرد دشوار كند. همچنين براى محافظت از استخوان های بینی و غضروف اسپلینت داخل و خارج بینی يك هفته بعد از عمل جراحى زيبايى رينوپلاستى كشيده مى شود. علاوه بر این، بیمار باید به مدت دو تا سه هفته بعد از عمل از انجام فعالیت های شدید مانند دویدن یا شنا پرهیز کنند و به مدت چهار تا پنج هفته از مصرف عینک خودداری کنند.

هزینه رینوپلاستی چه قدر است؟

هزینه رینوپلاستی به عوامل مختلفی مانند منطقه جغرافیایی و تجربه پزشک بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه هایی که شما در طول این جراحی باید بپردازید شامل موارد زیر است:

  • هزینه آزمایشات و تصویر برداری های قبل از جراحی
  • دستمزد متخصص بیهوشی
  • دستمزد جراح
  • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  • دارو های تجویز شده توسط پزشک

نتيجه گيرى

بينی یک ساختار پیچیده است که از غضروف و استخوانى ظریف به وجود آمده است. بنابراين یک تغییر کوچک در یک قسمت از ساختار بر بقیه بینی نيز تأثیر می گذارد، لذا جراحی زیبایی بینی برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی و مطلوب نیاز به تخصص و مهارت زيادى دارد. بر اين اساس اولين قدم براى تصميم گيرى و انجام عمل رينوپلاستى مراجعه به بهترين متخصص جراحى زيبايى است.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

Call Now Buttonتماس با پزشک