دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 بعد عمل بینی چگونه بخوابیم؟
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 بعد عمل بینی چگونه بخوابیم؟

بعد عمل بینی چگونه بخوابیم؟

بعد عمل بینی چگونه بخوابیم؟

یکی از لذت بخش ترین و راحت ترین کارها بعد از هر جراحی زیبایی به خصوص جراحی زیبایی بینی، خوابیدن راحت است. ممکن است خوابیدن کار بسیار راحتی بعد از هر جراحی زیبایی باشد، اما نحوه خوابیدن بعد از عمل زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت است. زمانی که خواب هستید، ممکن است بدون هیچ دلیل خاصی سرتان را بچرخوانید و یا فشاری بدون اختیار به بینی خود وارد کنید.، بنابراین نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی بسیار مهم است، ادامه مطلب را با سایت دکتر مسعود انظاری همراه باشید.

بعد-عمل-بینی-چگونه-بخوابیم؟

اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینیی دارید و یا جراحی بنیی انجام داه اید، حما این مطلب را تا آخر مطالعه کنید زیرا در این مقاله تمامی نکاتی که برای یک خواب ایمن بعد از عمل بینی نیاز است را بیان خواهیم کرد.

خطرات عدم توجه به مراقبت های بعد از عمل بینی

اگرتا به حال عمل زیبایی بینی انجام داده باشدیو یا یکی از اطرافیانتان عمل بینی انجام داده باشد، حتما متوجه این نکته شده اید که دشتن امادگی قبل از عمل بینی و رعایت مراقبت های بعد از عمل بنی بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر مستقیمدر نحوه انجام جراحی بینی دارد و حتی می تواند در نتیجه ی جراحی زیبایی بینی اثر بگذارد.

جراحی افتادگی بینی در اردبیل

اثرات خوابین اصولی بعد از عمل بینی

اگر به صورت صحیح و طبق اصول، بدن خود را هنگام خوابیدن تنظیم نمایید، باعث کاهش چشمگیر تورم و کبودی بعد از عمل بینی خود خواهید شد.

کارهای ممنوعه هنگام خوابیدن بعد از عمل بینی

هرگز به روی شکم نخوابید زیرا در این حالت فشار بسیار زیادی به بینی وارد می شود و علاه بر ایجاد کبودی و تورم ممکن است مشکلات اساسی برای بینی به وجود بایید.

بددون بالشت و یا با بالشتی نازک که سر پایین تر از بدن و یا هم سطح با آن باشد نخوابید.

بعد عمل بینی چگونه بخوابیم؟

بهترین حالت برای خوابیدن بعد از جراحی بینی، آن است که به پشت بخوابید و یک بالشت اضافی زیر سر خود بگذارید به صورتی که سر کمی بالاتر قرار بگیرد و مانع از ایجاد تورم ویا حتی خونریزی شود.

وسایلی که زیاد از آن ها استفاده می کنید مانند: تلفن همراه، پمادهای شستشو، قرص و..را در دسترس خود قرار دهید تا با حرکات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی فشار اضافی به بینی خود وارد نکنید.

چه مواردی در کاهش در و عوارض بعد از عمل بینی موثر هستند؟

  • از مهم ترین موراد این ست که می توانید در روز های پس از عمل بینی، از کمپرس های سرد برای کاهش درد و تورم استفاده نماید، فقط مراقبت باشید کمپرس سرد را مستقیما روی بینی قرار نداده تا به بینی فشار وارد نشود و می توان کمپرس را در اطراف بنیی و یا روی گونه وصورت قار داد.
  • در حالت های متلف که ممکن است به صورت غیر مستقیم و ناگهانی به بینی فشار وارد شود پرهیز نمایید، مانند: خوابین غیر اصولی بعد از عمل بینی، پوشیدن لباس هایی با یقه های تنگ که در هنگام پوشیدن و یا درآوردن لباس ممکن است به بنی فشار مازادی وارد شود.
  • فین کردن نیز در این دوران توصیه نمی شود، در این دروان گرفتگی هایی زیاد یرا در بینی خود احساس خواهید کرد، برای شستشو بینی و کاهش این گرفتگی ها از سرمهای شستشو مخصوص تحت نظر پزشک استافد نمایید.
  • پس از اتمام جراحی بینی، پزشک روزهایی را مشخص می کند تا برای ویزیت و مراجعه حضری به پزشک مراجعه نمایی، بناراین توصیه می ود به صورت مرتب در این دوران به پزشک مراجعه نمایید.
  • از چسب روی بنیی غافل نشوید و در ابتدای کار چسب زدن روی بینیی توسط پزشک انجام شده اما در دوره های بعدی جراح بینی نحوه چسب زدن را آموزش داده و خود بیمار چشب خواهد زد.

دکتر مسعود انظاری، متخصص گوش،حلق و بینی و جراح بینی در اردیبل هستند، جهت ارتباط و مشاوره با دکتر انظاری با شماره ٠٩٠٣٦٤٣٤٠٠٨ تماس بگیرید و یا اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

کلام آخر:

اگر مطلب را مطالعه کرده باشید متوجه میزان اهمیت آگاهی از مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی بینی را خواهید شد. بنابراین با کسب آگاهی لازم برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کرده تا درنهایت بهترین نتایج را پس از آن دریافت نمایید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی بسیار مهم هستند. صرف نظر از روش جراحی در روزها یا هفته های بعد از عمل با ملایمت...

جراحی ترمیم بینی در اردبیل

جراحی ترمیم بینی در اردبیل

پس از عمل اولیه بینی ممکن است بینی احتیاج به جراحی ترمیم بینی داشته باشد که این شرایط در صورتی که فرد با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =

تماس با پزشک