دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

همه می دانیم که برای برخی، بینی ای که با آن متولد شده اند، بینی ای نیست که بخواهند با آن زندگی کنند. خوشبختانه، یک روش موثر به نام رینوپلاستی وجود دارد که می تواند بینی طبیعی شما را به بینی ایده آل شما تبدیل کند. جراح متخصص و تیم جراحی ما می توانند شما را در کل این روش راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا به نتایج باورنکردنی و متحول کننده برسید.

بهترین سن برای جراحی بینی چیست؟

اینکه بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است باید بگوییم سن مشخصی وجود ندارد که سن مناسبی برای جراحی بینی باشد. با این حال، برخی از پارامترها وجود دارد که بیماران باید در آن ها قرار گیرند تا به عنوان کاندیدای درمان در نظر گرفته شوند. اکثر بیمارانی که این روش را برنامه ریزی می کنند در محدوده سنی 18 تا 40 سال قرار دارند. در حالی که این زمان اغلب به عنوان زمان بندی ایده آل در نظر گرفته می شود که در آن باید این روش را برنامه ریزی کنید، به این معنی نیست که افراد بالای 40 سال یا کمتر از 18 سال سن دارند، از این رویه محروم می شوند.

نوجوانان، جوانان، میانسالان و افراد مسن همگی می توانند این روش را برای بهبود بینی و رسیدن به اهداف زیبایی شناسی خود برنامه ریزی کنند. اینکه آیا شما واجد شرایط درمان هستید، همه به اهداف شما، سلامت فعلی، سابقه پزشکی و تمایل شما برای انجام این روش جراحی بستگی دارد.

بهترین سن برای جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی و نوجوانان

بسیاری از نوجوانان علاقه مند به انجام جراحی بینی برای اهداف زیبایی هستند. عامل اصلی در تعیین اینکه آیا یک نوجوان واجد شرایط این روش است یا خیر این است که آیا بینی او به طور کامل شکل گرفته است و دیگر رشد نمی کند. این چیزی است که جراح مجرب ما می تواند در طول مشاوره اولیه آن را تشخیص دهد. در حالی که 18 سالگی سن فنی بزرگسالی است، بینی برخی از نوجوانان کاملاً شکل گرفته است و در سن 15 یا 16 سالگی رشد خود را متوقف کرده است.

بسیاری از نوجوانان می خواهند ظاهر بینی خود را بهبود بخشند یا عیوب ناشی از ژنتیک یا در نتیجه تحمل آسیب های ورزشی یا غیر ورزشی را اصلاح کنند. اگر شما یک نوجوان علاقه مند به جراحی بینی هستید، مشاوره اولیه با جراح ما می تواند مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی اصطلاح فنی برای یک روش جراحی است که برای بهبود اندازه، شکل، ظاهر یا عملکرد بینی طراحی شده است. همچنین به عنوان جراحی بینی یا در اصطلاح فرهنگی به عنوان “جراحی بینی” شناخته می شود. این روش می تواند برخی از نتایج زندگی را تغییر دهد، به خصوص برای کسانی که به خاطر بینی خود نسبت به ظاهر کلی خود اعتماد به نفس کمتری دارند.

هدف از این جراحی چیست؟

اهداف متعددی برای جراحی بینی وجود دارد. برای برخی، این روشی برای بهبود ظاهر بینی است. عملکرد بینی آن ها مشکلی ندارد و مشکلی برای تنفس ندارند. آن ها صرفاً می خواهند با تنظیم اندازه، شکل یا نسبت بینی خود، عیوب زیبایی شناختی را برطرف کنند.

سپس، برخی از بیماران به سادگی می خواهند عملکرد بینی خود را بهبود بخشند. آن ها تمایلی به تغییر ظاهر خود ندارند اما به دلیل شرایطی مانند انحراف سپتوم در تنفس مشکل دارند. کسانی که می خواهند عملکرد بینی خود را بهبود بخشند می توانند این روش را برای بهبود جریان هوا و تنفس برنامه ریزی کنند.

پرداختن به نگرانی های زیبایی و عملکردی

همچنین بیمارانی هستند که این روش را برای رسیدگی به عملکرد و ظاهر بینی خود برنامه ریزی می کنند. در هر صورت هر نگرانی شما، صرفاً پزشکی یا زیبایی یا هر دو، ما می توانیم یک برنامه درمانی عالی ایجاد کنیم که به شما کمک کند به نتایج دلخواه خود برسید.

جراحی بینی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

این روش می تواند تعدادی از نواقص مختلف بینی را برطرف کند. این می تواند عیوب آرایشی ناشی از آسیب یا عیوب ژنتیکی را برطرف کند. می تواند باعث:

بهبود زاویه بینی

برجستگی های روی بینی را از بین ببرید

اندازه بینی را کاهش دهید

بهبود تنفس

در طی عمل جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

در طی جراحی بینی در اردبیل، جراح از تکنیک های خاصی برای رفع نگرانی های خاص شما استفاده می کند. به طور معمول، بیماران تحت آرام‌بخشی IV قرار می‌گیرند که به بهبود سریع‌تر از زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود کمک می‌کند. اگر این روش را برای کاهش اندازه بینی، بهبود شکل، رفع قوز و برآمدگی ها برنامه ریزی کنید، جراح پوست بینی شما را از استخوان و غضروف جدا می کند.

سپس، در صورت نیاز، ناحیه را تغییر شکل می دهد و پوست بینی را جایگزین می کند. کسانی که این روش را برای رفع انحراف سپتوم انتخاب می کنند، تحت فرآیند مشابهی قرار می گیرند، اما برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند. با این حال، جراح ممکن است این روش را با رویکرد باز انجام دهد و برای رفع مشکل، برش هایی بین سوراخ های بینی ایجاد کند.

چه نوع بهبودی می توانم انتظار داشته باشم؟

به محض اینکه عمل شما تمام شد، مدتی را در نقاهت سپری خواهید کرد، اما نیازی به برنامه ریزی برای یک شب اقامت ندارید. شما می توانید به خانه برگردید و بلافاصله شروع به استراحت کنید. اکثر بیماران می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند و در عرض یک تا دو هفته پس از عمل به سر کار بازگردند. پس از پایان عمل جراحی، جراح از یک آتل برای کمک به محافظت و بهبود بهبودی بینی شما استفاده می کند.

این ظرف یک هفته پس از عمل شما برداشته خواهد شد. در صورت انجام این روش برای رفع انحراف سپتوم، یک اسپلینت نیز برای محافظت از تیغه بینی تعبیه خواهد شد.

چه نوع بهبودی می توانم انتظار داشته باشم؟

تضمین بهبودی سریع و سالم

وقتی روی استراحت و پیروی از دستورالعمل‌های بهبودی تمرکز می‌کنید، می‌توانید بهبودی سریع و سالم را تضمین کنید. بهترین راه برای آماده شدن برای بهبودی، برنامه ریزی از قبل است.

مزایای برنامه ریزی پیش رو

مراقبت های بعد از عمل بینی و آماده کردن وعده‌های غذایی قبل از موعد، چه سفارش دادن یک سرویس تحویل غذا که گزینه‌های سالمی را ارائه می‌دهد یا تهیه غذاهایی که می‌توان آن ها را منجمد کرد و به راحتی دوباره گرم کرد، تفاوت قابل توجهی در بهبودی شما ایجاد می‌کند. چه خانواده ای داشته باشید که به تغذیه بات آن ها نیاز دارید یا به تنهایی زندگی می کنید، برنامه ریزی از قبل وعده های غذایی باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود تا بتوانید استراحت و آرامش داشته باشید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

زمانی که از تمامی عوارض بعد از جراحی بینی چه به صورت طبیعی و غیر طبیعی اطلاع داشته باشیم سریعا متوجه آن...

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی بسیار مهم هستند. صرف نظر از روش جراحی در روزها یا هفته های بعد از عمل با ملایمت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

تماس با پزشک