دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

جراحی بینی فانتزی برای موارد خاصی انجام می شود. کسانی که بینی غضروفی دارند بهترین کاندید برای جراحی بینی فانتزی هستند. انتخاب بهترین جراح و مشاوره قبل از عمل نیز ضروری است زیرا بیمار باید از تمام جوانب جراحی آگاه باشد و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه جراحی بینی پیدا کند. در ادامه به تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی بیشتر می پردازیم.

بینی عروسکی و فانتزی از کجا آمده است؟

برای بررسی تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی باید گفت در سال های گذشته، جراحی بینی پیشرفت چندانی نداشته است، بینی های عملی زیادی با قوس زیاد، چرخش بیش از حد و پل بسیار باریک وجود داشت. جراحان آن دوره برای این نوع بینی از به اصطلاح فریبنده «عروسکی» یا «فانتزی» استفاده می کردند تا کار خود را توجیه کنند.

از طرفی چون هزینه جراحی زیبایی بینی بالا بود فقط افراد ثروتمند از طبقه بالای اجتماعی می توانستند این کار را انجام دهند و این نوع جراحی نوعی اعتبار بود. بنابراین امروزه برخی از افراد هنوز از قوانین جراحی زیبایی و پیشرفت آنها بی اطلاع هستند و فکر می کنند بینی عروسکیشان آن ها را با کلاس نشان می دهد و متاسفانه همچنان چشم به راه این نوع بینی هستند.

به خاطر داشته باشید که بینی طبیعی به معنای داشتن بینی سالم و بدون هیچ گونه فرم و تقارن است. در حالی که بینی فانتزی برابر است با یک بینی غیر معمول و نامتناسب که مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می کند.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی: بینی تنها قسمت برجسته صورت است، بنابراین تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت نقش موثری در زیبایی چهره دارد. در صورت وجود نقص در ظاهر بینی باعث اختلال در زیبایی صورت می شود. تناسب صورت و زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

امروزه جراحی بینی طرفداران زیادی به خصوص در بین خانم ها پیدا کرده است. امروزه جراحی بینی عروسکی یا فانتزی نیز مورد توجه برخی از بانوان قرار گرفته است. در جراحی بینی فانتزی بینی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. و در نمای نیم رخ قوس و انحنای زیادی ایجاد می شود. ارتفاع بینی در زاویه نیم رخ در جراحی بینی فانتزی زیاد است. باعث باریک شدن بینی در نمای جلو می شود که خیلی طبیعی است و به اصطلاح در بالای پره های بینی چین ایجاد می کند که باعث افتادگی خطی در بالای پره های بینی می شود.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

داشتن بافت و غضروف قوی در بینی و همچنین داشتن پوست نازک برای جراحی بینی فانتزی ضروری است.

توجه داشته باشید که افرادی که بینی استخوانی و اندام های کوچک صورت دارند. آنها کاندیدای خوبی برای جراحی فانتزی یین هستند.

متقاضیان جراحی بینی فانتزی باید از اصرار بیش از حد به جراح برای کوچک کردن بینی خودداری کنند و تصمیم گیری را به جراح بسپارند.

افرادی که بینی گوشتی دارند. آنها کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند و بهترین جراحی بینی برای آنها جراحی بینی طبیعی است.

رینوپلاستی فانتزی باید توسط جراح بینی با تجربه در زمینه جراحی بینی فانتزی انجام شود تا نتیجه قابل قبولی داشته باشد.

لازم به ذکر است که جراح بینی نباید اقدام به کوچک کردن غیر طبیعی بینی کند. زیرا کوچک شدن بیش از حد بینی منجر به اختلالات تنفسی برای بیمار می شود. در رینوپلاستی فانتزی تمرکز اصلی جراح بر روی نوک بینی است و تغییرات ایجاد شده در نوک بینی باید بیشتر از سایر مدل های جراحی زیبایی بینی بیشتر و بالاتر باشد..

به طور کلی تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی این است که در جراحی بینی فانتزی، جراح بینی با توجه به تناسب صورت و با توجه به سلیقه بیمار، نوک بینی را گرد یا زاویه می دهد.

همچنین برای ساختن بینی عروسکی، نوک بینی را کمی بالا می برد.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی فانتزی

رعایت روش های قبل از جراحی بینی تاثیر بسزایی در کسب نتایج بهینه از جراحی بینی دارد.

و افراد می توانند با رعایت این روش ها جراحی بینی ایمن انجام دهند.

متقاضیان جراحی بینی فانتزی قبل از جراحی بینی باید اقدامات احتیاطی زیر را رعایت کنند:

پرهیز از خوردن غذاهای جویدنی  

در جلسه مشاوره خواسته ها و انتظارات خود از این جراحی را به طور کامل برای جراح بینی توضیح دهید.

باید انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی داشته باشد.

آزمایش های تجویز شده توسط جراح بینی باید دقیقا انجام شود.

مصرف آسپرین و داروهای حاوی آن مانند پروفن را حداقل 2 هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید. زیرا مصرف این داروها منجر به اختلال در گردش خون و افزایش خطر خونریزی می شود.

از 2 هفته قبل از جراحی بینی به طور کامل از مصرف سیگار و داروهای حاوی نیکوتین خودداری کنید.

مصرف مشروبات الکلی برای متقاضیان جراحی بینی حداقل 2 هفته قبل از جراحی ممنوع است.

صورت ایرانی: بینی بزرگ

جراحی بینی فانتزی در ایران بیش از هر نقطه دیگری از دنیاست. در بیشتر موارد گزارش شده است که بیمار مشتاق به حداقل رساندن احتقان بینی بوده است.

اما چرا بیشتر ایرانی ها برای جراحی بینی اقدام می کنند؟

چه چیزی باعث شده است که بینی کوچک برای افراد جذاب باشد؟

شاید پاسخ این پرسش ها در ساختار چهره ایرانی نهفته باشد.

بینی ایرانی از سایر قسمت های صورتش بزرگتر است. از آنجایی که زیبایی صورت به اجزای آن بستگی دارد، ایرانی ها متوجه شده اند که بینی کوچک برای داشتن صورت زیبا الزامی است. البته برای نژادهای دیگر فرق می کند. به عنوان مثال مردم شرق آسیا نسبت به صورت خود بینی کوچک تری دارند و در این کشورها اکثر مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی بینی را بزرگ می کنند.

صرف نظر از درست یا نادرست بودن این فرضیه شاید در فرهنگ ایرانیان کوچک بودن بینی نشانه زیبایی باشد به طوری که اگر بینی فردی بزرگ باشد مورد تمسخر دیگران قرار گیرد.

تناسب اجزای صورت

بسیاری از بیمارانی که می خواهند بینی خود را کوچک کنند، در واقع بینی بزرگی ندارند و سایر قسمت های صورت مانند گونه یا فک، بینی آنها را عالی جلوه می دهد. مثلا ایرانی ها آرواره های کوچکی دارند. با تقویت و بزرگ شدن این نواحی صورت، اجزای صورت هم تراز می شوند، بینی کوچکتر به نظر می رسد و در نتیجه زیبایی چهره بیشتر می شود.

کوچک کردن بینی بدون حس بویایی و خس خس شبانه

اکثر مردم فراموش می کنند که وظیفه اصلی بینی تنفس راحت است. به خاطر داشته باشید که برای کیفیت زندگی، داشتن یک راه تنفسی راحت و مناسب مهمتر از داشتن بینی زیبا است. اگر بینی بسیار کوچکتر از اندازه طبیعی خود باشد، مطمئناً قسمتی از دستگاه تنفسی را قربانی می کند و باعث سرفه بینی، خس خس سینه و استشمام شبانه می شود. این موضوع برای بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم ‌تر اهمیت بیشتری دارد، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که دچار مشکلات تنفسی شود.

چه کسی کاندیدای مناسب برای بینی عروسکی یا فانتزی است؟

اول اینکه افرادی که بینی بزرگتری نسبت به سایر قسمت های صورت خود دارند کاندیدای خوبی برای جراحی بینی هستند. کوچک کردن بینی برای همه مناسب نیست. ثانیا کوچک شدن بینی از نظر زیبایی یا عملکرد دارای محدودیت هایی است و همه نباید به دنبال بینی عروسکی و فانتزی باشند.

تعریف بینی فانتزی توسط بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند بدین صورت است که بینی مانند بینی عروسکی، قوس دار و قائم است. این نوع جراحی بینی در شرایط خاصی و برای بیماران خاصی قابل انجام است.

افراد دارای بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و کوچک شدن آن سخت تر از بینی استخوانی است. علاوه بر این، خطر به تعویق افتادن جای زخم و بخیه و گوشت اضافی (کلوئید) بعد از جراحی بینی گوشتی وجود دارد. بنابراین این بیماران باید انتظار واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

چه کسی کاندیدای مناسب برای بینی عروسکی یا فانتزی است؟

تعریف بینی عروسکی یا فانتزی چگونه است؟

طبق تعاریف زیبایی شناختی، نمی توان بینی عروسکی یا فانتزی را در همه چهره ها ساخت. به عنوان مثال، زاویه بین لب و بینی، در حالت ایده آل 90 تا 100 درجه، باید تا 110 درجه افزایش یابد تا یک چشم عروسکی ایجاد شود.

این زاویه به فرد ظاهری مصنوعی می دهد و به ساختار داخلی و بینی طبیعی آسیب می رساند. به طور کلی ایجاد یک بینی فانتزی به پوست و غضروف خوب نیاز دارد و اگر دیدید افراد زیادی بینی خود را به شکل عروسکی در می آورند، مطمئن شوید که دارای عوارض جراحی هستند.

اگر می خواهید یک جراحی بینی فانتزی انجام دهید، در یک جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح خود در مورد احتمال وجود بینی عروسکی روی صورت خود صحبت کنید. اگر جراح تشخیص داد که بینی فانتزی شما برای صورت شما مناسب نیست، اصرار نکنید.

چندین استاندارد جهانی برای زیبایی صورت و بینی وجود دارد. به عبارت دیگر، رسانه‌ های اجتماعی و جهان برای پیوند فرهنگ‌های مختلف و ایجاد استانداردهای جهانی در سطح جهانی تلاش کرده‌ اند.

این استانداردهای زیبایی از زیباترین چهره‌ ها می ‌آیند و استانداردهای زیبایی بینی مربوط به شکل، اندازه و ابعاد قسمت ‌های مختلف بینی است. توجه داشته باشید که این استانداردها اعداد دقیقی نیستند و به عنوان یک مقیاس عمل نمی کنند.

جراحی بینی طبیعی

طبق نظر تمام مکاتب جراحی بینی، بینی زیبا یک بینی طبیعی است. در واقع بینی زشت در حین سخنرانی، توجه مخاطب را به سمت بینی جلب می کند، اما بینی زیبا و طبیعی توجه مخاطب را نه به بینی، بلکه به قسمت های زیبای صورت مانند چشم ها و ابروها و گونه ها جلب می کند. باید جذاب باشد مخصوصا در ایرانیانی که چشم و ابروهای زیبایی دارند.

در جراحی پلاستیک، هدف بازگرداندن شکل و عملکرد طبیعی بدن است. این شاخه از جراحی کاربردهای متنوعی دارد و از آن برای درمان عوارض مختلف در نقاط مختلف بدن کودکان و بزرگسالان استفاده می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی می تواند موضوع پیچیده ای باشد. درک روند بهبودی و اینکه انجام چه ورزش های در هفته های...

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

زمانی که از تمامی عوارض بعد از جراحی بینی چه به صورت طبیعی و غیر طبیعی اطلاع داشته باشیم سریعا متوجه آن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =

تماس با پزشک