دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 جراحی پره های بینی
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی

سوراخ‌های بینی پهن می‌توانند حواس‌تان را از یک بینی با ظاهر جذاب منحرف کنند و بر تصویر ما از خود تأثیر بگذارند. این یکی از شایع ترین دلایلی است که بیماران به دنبال جراحی بینی هستند. سوراخ های بینی بزرگ شده اغلب بینی را بزرگتر نشان می دهند، حتی زمانی که اندازه آن برای بقیه صورت مناسب باشد. کوچک کردن سوراخ بینی جراحی است که می تواند ظاهر زیبایی بینی شما را بهبود بخشد و اطمینان حاصل کند که آن ها متناسب با بقیه بینی و صورت شما هستند. در طول مشاوره محرمانه شما، پزشک شما یک آنالیز صورت انجام می دهد تا اندازه گیری های ایده آل برای بینی و سوراخ های بینی شما را انجام دهد.

چگونه سوراخ های بینی را کوچک کنیم؟

پزشک شما برش های کوچک و نامحسوسی در داخل قاعده بینی ایجاد می کند. سپس می توان عرض سوراخ های بینی را تنظیم کرد و در عین حال جای زخم قابل مشاهده را به حداقل رساند. پزشک شما از تکنیک حذف سرریز برای باریک کردن پایه سوراخ بینی، کاهش دیواره های کناری بینی و بهبود ظاهر کلی بینی استفاده می کند.

کاهش پایه آلار

بسیاری از مردم نگران بزرگی سوراخ های بینی هستند یا نگران عرض آن هستند. کاهش پایه Alar تکنیکی است که برای کاهش اندازه سوراخ‌های بینی، ایجاد سوراخ کوچک‌تر و کاهش عرض استفاده می‌شود. این تکنیک نیاز به دقت دارد و نتیجه آن موارد زیر است:

 • بهبود تقارن بینی و تعادل
 • سوراخ های بینی کوچکتر
 • ظاهری زیبا برای بینی
 • افزایش اعتماد به نفس

برای زنانی که می‌خواهند ظرافت زنانه‌تری برای بینی خود داشته باشند، کاهش پایه آلار ممکن است به ایجاد یک بهبود بسیار ظریف و زیبایی‌شناختی کمک کند.

کاهش پایه آلار چگونه انجام می شود؟

دکتر مسعود انظاری ابتدا نسبت های نسبی صورت شما را بررسی می کند تا دقیقا مشخص کند که چه مقدار از پایه آلار باید کاهش یابد. هماهنگی بین ویژگی های صورت و ابعاد متعادل مانند فضای اندازه گیری شده بین چشم ها (فاصله بین کانتال) کلید ایجاد نتیجه ای طبیعی است. برش‌های جزئی در آستانه بینی و همچنین شیارهای صورت-آلار طراحی می‌شوند، جایی که لبه‌های بیرونی سوراخ‌های بینی دارای چین طبیعی پوست هستند. این برش‌های محتاطانه به دکتر سایگال اجازه می‌دهد تا اندازه قاعده آلار را کاهش دهد و پهنای سوراخ بینی کوچک‌تری ایجاد کند و در عین حال خطر هر گونه زخم خارجی را به حداقل برساند.

کاهش پایه آلار چگونه انجام می شود؟

نحوه بخیه زدن پره های بینی در جراحی

پره های بینی به دلیل ظرافت و حساسیت از اهمیت ویژه ای در جراحی برخوردار است. نحوه بخیه زدن پره های بینی باید به گونه ای باشد که باعث عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه و اسکار بعد از جراحی نشود. بهبود بخیه به عواملی به شرح ذیل بستگی دارد:

 1. جراح زیبایی بینی که دارای دانش و مهارت لازم در این زمینه باشد که برشها را در محل مناسب با اندازه لازم زده باشد و در بخیه زدن نیز دقت کافی را داشته باشد تا خط بخیه کم رنگ تر باشد و به سرعت بهبود یابد.
 2. رنگ پوست و ضخامت و نرمی پوست در سرعت بهبود بخیه موثر می باشد .
 3. خود فرد با مراقبت ها و نگهداری از بینی به بهبود بخیه و عدم ایجاد گوشت اضافه کمک فراوانی می کند. استفاده از کرم هایی جهت بهبود و ترمیم بخیه در بعد از جراحی به فرد توصیه می شود.
 4. نوع بینی افراد در ایجاد اسکار بعد از جراحی موثر است. معمولا افردی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از جراحی گوشت اضافه در نواحی بخیه شده می آورند. این افراد نسبت به سایرین زمان طولانی تری برای بهبود بخیه نیاز دارند. این افراد از روشهایی مانند لیزر می توانند برای ترمیم محل بخیه و رفع گوشت استفاده کنند.

مشکلات ناشی از کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

در صورتی که پره های بینی بیش از حد طی جراحی کوچک شوند فرد را با مشکلاتی نظیر اختلال در تنفس ایجاد می کند که جراح به آناتومی بینی بیمار قبل از جراحی توجه نداشته است. ممکن است پره های بینی یا ساختار نگهدارنده بینی  فرد ضعیف باشد و جراح از روش های تقویت و نگهدارنده در حین جراحی استفاده نکرده است. در این صورت نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم و بزرگ کردن پره های بینی می باشد.

برخی از خدمات دیگر دکتر مسعود انظاری جراح بینی

 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی گوش
 • جراحی زیبایی لب
 • جراحی کشیدن صورت
 • جراحی پلاستیک بینی
 • تزریق بوتاکس

انواع عمل پره بینی

همان طور که گفته شد جراح بینی عمل پره بینی را با استفاده از دو روش انجام می دهد که این دو روش شامل موارد زیر می باشند.

انواع عمل پره بینی

عمل کوچک کردن پره های بینی به صورت سرپایی

جراح بینی می تواند جراحی کوچک کردن پره های بینی را بدون جراحی و با زدن بخیه نیز انجام دهد. اما به این نکته باید توجه داشت که این روش دائمی نمی باشد و پس از مدتی امکان بازگشت بینی به حالت اولیه خود می باشد. اما در زمانی که بیمار انتظار تغییر دائمی در بینی خود را داشته باشد، با انجام عمل سرپایی و کوتاه مدت در پره های بينى می تواند به هدف خود دست یابد. پزشک جراح در عمل سرپایی کوچک کردن پره های بینی برش هایی را در بغل پره های بینی انجام می دهد و پره های بینی را کوچک می کند.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی استخوانی

برش در پره بینی

برش در پره های بینی به دو روش انجام می گیرد. پزشک جراح در روش اول برش پره های بینی، برش را بر روی چین کنار پره های بینی ایجاد می کند. در این روش خط برش مشخص نمی باشد، اما امکان دارد در زیبایی انحنای بینی نسبت به صورت تاثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد جوش در ناحیه چین صورت شود. روش دوم برای برش پره های بینی به گونه ای صورت می گیرد که برش یک میلی متر بالاتر از چین کنار پره های بینی زده می شود. این روش تاثیری در انحنای بینی نسبت به صورت نمی گذارد اما امکان دارد خط برش مشخص باشد و این نکته را باید مورد توجه قرار داد که در افرادی که پوست تیره ای دارند محل خط برش مشخص تر می باشد.

بخیه زدن پره بینی

پره های بینی به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارند از اهمیت ویژه ای در جراحی برخوردار می باشند. نحوه بخیه زدن پره های بینی باید به گونه ای انجام شود که باعث ایجاد مشکلاتی مانند گوشت اضافه و اسکار بعد از جراحی نشود. بهبود بخیه های عمل بینی به عوامل زیر بستگی دارد.

رنگ، ضخامت و نرمی پوست در سرعت بهبود بخیه موثر می باشند .

خود فرد با انجام مراقبت ها و نگهداری از بینی، می تواند به بهبود بخیه و عدم ایجاد گوشت اضافه کمک کند. استفاده از کرم هایی جهت بهبود و ترمیم بخیه نیز در بعد از جراحی به مراجعه کننده توصیه می شود.

جراح زیبایی بینی باید دانش و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشد تا بتواند برش ها را در محل مناسب و با اندازه لازم ایجاد کند و در بخیه زدن نیز دقت کافی را به کار ببرد تا خط بخیه کم رنگ تر باشد و در نتیجه بهبودی زودتر حاصل گردد.

نوع بینی افراد در ایجاد اسکار بعد از جراحی موثر می باشد. معمولا افردی که دارای بینی گوشتی هستند، بعد از جراحی، گوشت اضافه در نواحی بخیه شده ایجاد می شود. این افراد نسبت به سایر مراجعه کنندگان نیاز به زمان طولانی تری برای بهبود بخیه دارند. این افراد از روش هایی مانند لیزر می توانند جهت ترمیم محل بخیه و رفع گوشت ایجاد شده، استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی گوشتی

بیمار پس از عمل جراحی کوچک کردن پره های بینی جهت رسیدن به نتیجه دلخواه باید مراقبت های لازم را انجام دهد. از جمله مراقبت های پس از عمل می توان به خودداری از لمس پره های بینی و فشار آوردن به آن، پرهیز از انجام کارها و ورزش های سنگين، مصرف داروهای انتی بیوتیک و داروهای تجویز شده توسط پزشک اشاره کرد. دارو هایی که پزشک تجویز می کند، باید به طور مرتب استفاده شود، کمپرس یخ نیز بعد از جراحی توصیه می شود. ممکن است در روز های اولیه کمی با مشکل تنفس مواجه شوید که طبیعی است و علت آن تورمات داخلی و خارجی بینی می باشند که با گذشت زمان رفع می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی بسیار مهم هستند. صرف نظر از روش جراحی در روزها یا هفته های بعد از عمل با ملایمت...

جراحی ترمیم بینی در اردبیل

جراحی ترمیم بینی در اردبیل

پس از عمل اولیه بینی ممکن است بینی احتیاج به جراحی ترمیم بینی داشته باشد که این شرایط در صورتی که فرد با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =

تماس با پزشک