دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی طبیعی در اردبیل
[wtr-time]
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 جراحی بینی طبیعی در اردبیل

جراحی بینی طبیعی در اردبیل

جراحی بینی طبیعی

آنچه چهره را با المان های زیبای شناختی عصر حاضر منطبق می کند، تناسب هر یک از اعضا با دیگر ارکان صورت است. بنابراین زیبایی هریک از اجزای چهره در تناسب با دیگر از اجزاست که زیبایی کلی را به ارمغان می آرود.می دانیم که در حال حاضر فاکتورهای بسیاری برای داشتن چهره زیبا وجود دار که اغلب افرادی که به عنوان افراد بسیار زیبا در جهان شناخته می شوند دارای این فاکتور ها هستند.

جراحی-بینی-طبیعی-در-اردبیل

شاید تا پیش از این تعداد معدودی از انسان ها به طور خدادادی از این موهبت برخوردار بوده اند، اما هم اکنون به لطف پیشرفت های علوم پزشکی و تکنولوژی همراه با آن رسیدن به این فاکتور های زیبایی مشکل نخواهد بود. گرچه این زیبایی در گرو انجام برخی جراحی ها است، اما به نوبه خود می تواند آنچه افراد در پی آن هستند را به وجود آورد.یکی از موثرترین اعضای صورت در ایجاد زیبایی بینی است. بینی طبیعی می تواند با ایجاد توازن در صورت، زیبایی خیره کننده ای را به وجود آورد.

در ادامه بیشتر با جراحی بینی طبیعی آشنا خواهید شد:

جراحی بینی

همانطور که اشاره شد جراحی بینی از جمله جراحی های تاثیر گذار در ایجاد زیبایی چهره است. به علاوه که در حال حاضر و به خصوص در کشور ما این جراحی به وفور انجام شده و متقاضیان بسیاری از سراسر کشور ها دارد.

جراحی بینی امروز به روش ها و اشکال منحصر به فردی انجام می شود از جراحی بینی عروسکی و فانتزی گرفته تا جراحی بینی به شکل طبیعی . اما آنچه می تواند چهره افراد را با وجود جراحی به چهره ای زیبا بدل کند، انجام جراحی بینی به شکل طبیعی است.

بیشتر بخوانید
جراحی انحراف بینی در اردیبل

افراط و تفریط در جراحی باعث شده با جریان مدرنسیم آنچه تا دیروز زیبا شناخته می شد، امروز دیگر نه نتها موجب زیبایی نشود، بلکه ایجاد نازیبایی نیز کند. بنابراین آنچه تا ابد به عنوان زیبایی شناخته می شود تنها طبیعی بودن است.

مضاف براینکه جراحی های زیبایی بینی که به صورت افراطی انجام می شود علاوه بر داشتن تاریخ انقضا در ایجاد زیبایی می تواند عوارضی را نیز به دنبال داشته باشد.

اوریکوپلاستی چیست؟

 

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

اما چطور می توان این دو جراحی را از یکدیگر تفکیک داد؟ پاسخ این سوال تنها با توجه به چند نکته روشن خواهد شد.

در جراحی بینی فانتزی میزان قوس تیغه بینی و در نتیجه حد فاصل نوک بینی از لب بیش از بینی طبیعی است. به عبارت دیگر درجه معمول در فاصله نوک بین تا لب بین 90 تا 100 درجه است که اگر افراد دارای افتادگی نوک بینی باشند نیز می توانند با این احتساب با کمی تغییر زاویه به بینی طبیعی دست پیدا کنند. اما زمانی که این زاویه بیشتر می شود نوک بینی بالا تر رفته و نیازمند قوس بیشتر بر تیغه بینی خواهد بود.

بنابراین آنچه بینی طبیعی را از بینی فانتزی متمایز می کند قوس و زاویه بینی تا لب است.

این نوع بینی تا چندی پیش به عنوان متداول ترین نوع جراحی بینی به شمار می آمد، اما هر چه می گذرد تمایل افراد به جراحی بینی طبیعی بیشتر می شود. این امر می تواند متاثر از دو عامل باشد: یکی تغییرات دیدگاهی درباره مسائل زیبا شناختی و یا همان جریان مدرنیسم و دیگر تجربه برخی عوارض ناشی از جراحی بینی فانتزی.

بیشتر بخوانید
عوارض خطرناک بعد عمل بینی

به یاد داشته باشید جراحی بینی فانتزی می تواند پس از مدتی به علت نمای ظاهری خاص افراد را خسته کرده و آن ها را مجاب به جراحی مجدد کند. بنابراین انتخاب درست در همان ابتدا می تواند مانع از بروز این اتفاقات باشد.

چطور می توان بینی طبیعی داشت؟

زمانی که افراد به جراح بینی مراجعه می کنند، وی با در نظر گرفتن تناسب اجزای چهره و نوع بینی بهترین فرم بینی برای جراحی را به فرد پیشنهاد خواهد داد. فاکتور هایی که در این انتخاب باید در نظر گرفت به قرار زیر است:

  • شکل کلی صورت ( گردی یا کشیدگی صورت )
  • میزان برجستگی گونه ها
  • میزان فاصله و اندازه چشم ها
  • سلیقه مراجع

اگر فرد مراجعه کنند دارای انحراف بینی و یا پولیپ بینی باشد در طول جراحی باید این عارضه ها را نیز برطرف شود.

توجه به این نکته نیز لازم و ضروری است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، جراح با توجه به موارد بالا و نوع بینی که گوشتی باشد یا استخوانی یکی از انواع جراحی را انتخاب خواهد کرد. برای مثال اگر فرد برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند اصلاحات گسترده تری در ساختار بینی باشد از جراحی بینی باز و اگر نیازمند اصلاحات محدود تری باشد از جراحی بینی بسته استفاده می کند.

البته که اغلب پزشکان به دلیل برخورداری از دیدی همه جانبه از ساختار بینی بر جراحی بینی به روش باز تاکید دارند. در این روش با ایجاد برش روی پوست بینی تمامی نواحی و ساختار زیرین پوست نمایان شده و جراح می تواند اصلاحات لازم را انجام دهد. این در حالی است که در جراحی بینی به شکل بسته برشی روی پوست بینی ایجاد نشده و تمامی اصلاحات از طریق سوراخ های بینی اعمال می شود.

بیشتر بخوانید
نکات طلایی که قبل و بعد از جراحی بینی باید بدانید

دکتر مسعود انظاری، متخصص گوش،حلق و بینی و جراح بینی در اردیبل هستند، جهت ارتباط و مشاوره با دکتر انظاری با شماره ٠٩٠٣٦٤٣٤٠٠٨ تماس بگیرید و یا اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

 

یک نکته بسیار مهم

اگر علی رغم توضیحات بالا هنوز برای انجام جراحی بینی به شکل طبیعی مجاب نشده اید، لازم است بیان کنیم که در صورت جراحی بینی فانتزی اگر دچار مشکلات تنفسی و یا نازیبایی در چهره شده باشید، جراحی بینی ترمیمی برای شما مشکل خواهد بود. چراکه تیغه بینی در این نوع جراحی بسیار تراشده شده و بینی به میزان بسیاری کوچک شده است. علاوه بر این ممکن است جراح برای رفع ایرادات مجبور به پیوند استخوان و تقویت تیغه سپتوم شود که می تواند برای بیمار هزینه آفرین باشد.

سخن آخر

در نهایت آنچه جراحی بینی به اشکال مختلف را موفقیت آمیز می کند در ابتدا انتخاب بهترین جراح بینی و در نهایت رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی متفاوت از مراقبت های دیگر انواع جراحی بینی نبوده و افراد می توانند در روز مشاوره و پس از جراحی درباره توصیه و مراقبت ها با پزشک خود مشورت کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هجده =

Call Now Buttonتماس با پزشک