دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 جراحی ترمیم بینی در اردبیل
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 جراحی ترمیم بینی در اردبیل

جراحی ترمیم بینی در اردبیل

پس از عمل اولیه بینی ممکن است بینی احتیاج به جراحی ترمیم بینی داشته باشد که این شرایط در صورتی که فرد با مشکلات تنفسی مواجه باشد یا حتی از ظاهر بینی خود ناراضی باشد انجام می گیرد. در حال کلی این عمل کمی پیچیده تر است و نیاز به رعایت مراقبت دارد از همین رو بایستی نزد یک جراح با تجربه انجام داده شود تا از این طریق بتوان مشکلات ایجاد شده را برطرف کرد.

چه افرادی نیاز به جراحی ترمیم بینی پیدا می کنند؟

به طور متوسط کمتر از 10 درصد افراد ممکن است در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی متوجه مشکلاتی شوند از همین رو برای فع آن جراحی ترمیمی گزینه مناسبی محسوب می شود.

✳️ مشکلات تنفسی

زمانی که بعد از عمل اولیه خود با مشکلات تنفسی مواجه شدید انجام عمل ثانویه برای شما پیشنهاد می شود که بتوان مشکلات ایجاد شده را برطرف کرد همچنین برخی از افراد زمانی که علائمی همچون کبودی، تورم،خونریزی و.. را بعد از عمل بینی تجربه می کنند، نگران می شوند که این علائم ماندگار باشد و گمان می کنند بینیشان فرم دلخواهشان نیست و یا همچنان بزرگ است.

در حالی که فکر این افراد اشتباه است و نتیجه ی حقیقی عمل بینی را باید چندین مدت بعد از عمل بینی دید، تا ورم بینی کاملا بخوابد و بینی فرم اصلی خود را بگیرد، بنابراین در این مواقع نیازی به انجام جراحی ترمیم بینی نیست و با اندکی صبر تمامی مشکلات برطرف خواهد شد.

✳️ افتادگی نوک بینی

بسیاری از افراد بعد از عمل بینی از این موضوع شکایت دارند که نوک بینیشان کمی افتاده است و حتی از حالت اولیه افتاده تر شده است باید بگوییم نوک بینی با گذشت زمان کمی افتاده تر خواهد شد اما این موضوع را جراحی بینی پیش بینی کرده است بنابراین افتادگی نوک بینی به مقدار اندک طبیعی است و در نهایت فرم اصلی و زیبا خواهد داشت.

اما در برخی از افراد افتادگی نوک بینی بسیار شدید است و اصلا از فرم ان راضی نیستند که باید جراحی ترمیم بینی را انجام دهند. جهت ارتباط و مشاوره با دکتر مسعود انظاری بهترین جراح بینی در اردبیل با شماره ٠٩٠٣٦٤٣٤٠٠٨ تماس بگیرید.

✳️ مشکلات ظاهری

زمانی که بینی عمل شده در ظاهر دچار کجی، عدم تقارن سوراخ های بینی، باقی ماندن استخوان بینی و … مواجه شده باشد به مظنور بررطف کردن آن انجام عمل دوم می تواند بسیار موثر باشد.

✳️ باقی ماندن قوز بینی

در بعضی از مواقع ممکن است بیمار متوجه شود که به طور کامل قوز بینی هنوز برطرف نشده است از همین رو با انجام جراحی ترمیمی می توان مشکل ایجاد شده را برطرف کرد.

✳️ نامتقارن بودن سوراخ های بینی

متقارن شدن سوراخ های بینی یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان انجام این عمل به شمار می رود ولی باید اشاره کنیم که در بعضی از مواقع با توجه به فرم بینی نمی توان سوراخ های را به طور کامل قرینه درآورداز همین رو فرد تصمیم به جراحی ترمیمی می گیرد ولی اگر عمل اولیه خود نزد یک جراح با تجربه انجام دهید احتمال بروز چنین به حداقل می رسد.

تفاوت جراحی اولیه بینی با ترمیمی

از جمله مهم ترین تفاوت های این دو جراحی نسبت به هم عبارتند از:

  • واکنش هایی که در بافت داخلی بینی ممکن است نشان دهدا شود در مقایسه با عمل اول بیشتر است.
  • عمل ترمیمی بینی در مقایسه با بار اول کمی پیچیده تر خواهد بود.
  • مدت زمان انجام این عمل کمی بیشتر خواهد بود.
  • طولانی بودن دوره نقاهت در جراحی ترمیمی بینی کمی بیشتر است ولی در افرادی که پوست بینی نازک تری دارند تورم حاصل از جراحی 6 الی 12 ماه می باشد.

نحوه انجام جراحی ترمیمی بینی

همانطور که گفته شد مهم ترین هدف انجام این جراحی بهبود وضعیت ظاهری و عملکردی بینی است. برای انجام این عمل از روش باز استفاده می شود تا از بتوان پوست بینی را جدا و تغییرات مورد نظر را اعمال کرد.

دقت داشته باشید که در این جراحی ممکن است از غضروف دیگر قسمت ها مثل گوش هم استفاده کرد در انتها بعد از اتمام جراحی محل برش خورده بخیه می شود تا بتوان از ایجاد عفونت جلوگیری کرد.

با توجه به حساسیت های بالایی که در جراحی اول وجود دارد بایستی نزد یک جراح با تجربه عمل خود را انجام دهید.

چه زمانی جراحی ثانویه بینی سخت خواهد بود؟

از جمله شرایطی که باعث پیچیدگی این عمل جراحی می شود عبارتند از:

  • زمانی که پوست بینی بیمار دچار آسیب دیدگی شده باشد.
  • زمانی بینی بیمار هنوز انحراف داشته باشد.
  • زمانی که پوست بینی خیلینازک یا بیش از اندازه ضخیم باشد.
  • زمانی که در سوراخ های بینی یا حتی پره های آن جراح برش های زیادی را ایجاد کره باشد.

سوالات متداول

آیا تورم و کبودی بعد از عمل ترمیم بینی طبیعی است؟

این عمل هم همانند عمل اولیه انند اندکی کبودی، تورم و یا دیگر عوارض را تجبه خواهید کرد که می توان گفت کوتاه مدت هستند با گدشت چند هفته به طور کامل رفع می شوند.

چه مدت بعد از جراحی اولیه می توان جراحی ترمیمی را انجام داد؟

به طور متوسط توصیه می شود حداقل یک سال بعد از عمل اول باید گذشته باشد.

میزان موفقیت عمل ترمیم بینی چه قدر است؟

میزان موفقیت آمیز بودن عمل ترمیم بینی مانند جراحی بینی به عوامل گوناگونی از جمله: پوست بینی بیمار، مشکلاتی که به دلیل آن جراحی ترمیمی بینی قرار است انجام دهد و در نهایت میزان مهارت و تجربه جراحی بینی بسیار موثر است.

هزینه جراحی ترمیمی بینی در اردبیل چقدر است؟

هزینه ثابت و مشخصی را برای این عمل نمی توان در نظر گرفت چرا که به عوامل مختلفی چون دستمزد جراح، آزمایاشات، هزینه های جانبی و … بستگی دارد، همچنین این جراحی نسبت به عمل اولیه کمی بیشتر است.

در نهایت….

جراحی ترمیمی بینی یک روش جراحی است که برای اصلاح شکل و ساختار بینی است و زمانی که فرد از نتیجه عمل اولیه راضی نباشد یا با مشکلات تنفسی مواجه باشد انجام می گیرد دقت داشته باشید که این عمل نسبت به عمل اولیه کمی پیچیده تر است پس برای دریافت نتیجه مطلوب لازم است تا حتما نزد یک جراح با تجربه عمل خود را انجام دهید.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

زمانی که از تمامی عوارض بعد از جراحی بینی چه به صورت طبیعی و غیر طبیعی اطلاع داشته باشیم سریعا متوجه آن...

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی بسیار مهم هستند. صرف نظر از روش جراحی در روزها یا هفته های بعد از عمل با ملایمت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

تماس با پزشک