دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی در اردبیل
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 بهترین جراح بینی در اردبیل

بهترین جراح بینی در اردبیل

بهترین جراح بینی در اردبیل کیست؟ جراحی بینی در اهواز را نزد کدام پزشک انجام دهم؟ در پاسخ تمامی سوالات فوق باید اشاره کنیم امروزه زیبایی موضوع بسیار مهم و به روزی شده است، طوری که در اولین برخورد با چند نفر ممکن است در مورد آن صحبت شود. از آنجایی که جراحی بینی نخستین عمل زیبایی در کشور ما محسوب می شود و روز به روز هم بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود مباحث زیبایی بیشتر به سوی این نوع از عمل زیبایی می رود. به همین منظور افرادی که هم قصد انجام چنین عمل جراحی را داشته باشند در پی انتخاب یک جراح خوب هستند و با توجه به تبلیغات کاذبی که در فضاهای نا امن مجازی و وب سایت های نا معتبر وجود دارد، این انتخاب کار بسیار دشواری است. برای آشنایی با این پزشک تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

⬅️ بهترین کمک برای انتخاب یک جراح بینی در اردبیل، مشاهده نمونه کارهای عمل بینی و سابقه وی در این حوزه است!➡️

انواع مدل بینی

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شد جراحی بینی به عنوان جراحی زیبایی بسیار محبوب شناخته شده است که به دو منظور زیبایی و درمانی با دو تکنیک مرسوم با روش باز و بسته توسط بهترین جراح انجام داده می شود. دقت داشته باشید که هر یک از روش های نام برده بنا به صلاحدید پزشک انتخاب می شود. از انواع مدل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✳️ بینی گوشتی: این مدل بینی از مشخصاتی که نوک پهن و پوستی چرب برخوردار می باشد.

✳️ بینی استخوانی: این نوع بینی های پوست بسیار نازکی دارند تا به حدی است که استخوان های زیر پوست به راحتی هم قابل مشاهده است و برخلاف بینی های گوشتی که از غضروف تشکیل شده اند، غالب ساختار بینی استخوانی همانطور که از اسمش پیداست، استخوان دارد.

انواع روش های جراحی بینی

از جمله انواع روش های جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

📍 جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و اندازه بینی انجام می‌شود. در این روش، جراح ناحیه بینی را بازسازی کرده و تغییرات مطلوب را با توجه به ویژگی‌های طبیعی صورت اعمال می‌کند، به نحوی که نتیجه نهایی به نظر طبیعی و هماهنگ با سایر اجزای صورت باشد.

📍 جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از پرطرفدارترین ها به شمار می رود که جراح قوس به نسبت بیشتری را نسبت به سایر روش ها ایجاد می کند همچنین طول بینی نیز در این جراحی به کاهش می یابد. تمامی تغییرات ایجاد شده در این فرم بینی باعث شده تا نتایج بسیار مطلوبی را از عمل دریافت کرد. ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که جراح در این فرم بینی با چالش های بسیار جدی روبرو می شود پس برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت نمایید حتما در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

📍 جراحی بینی نیمه فانتزی

این جراحی شامل تغییر ابعاد و اندازه بینی است که جراح با توجه به آناتومی صورت بیمار جراحی را انجام می دهد. در این مدل بینی برخلاف بینی فانتزی قوس ایجاد شده به نسبت کمتر خواهد بود. اگر این فرم بینی را می پسندید حتما با پزشک خود مشورت نمایید تا بعد از بررسی های اولیه مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید با خیر.

📍 جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی یک روش جراحی بوده که به درمان و برطرف‌ کردن پولیپ‌های بینی کمک می کند؛ مهمترین هدف از انجام این جراحی بهبود تنفس و کاهش علائم مرتبط با آن است. نحوه انجام جراحی پولیپ بینی به صورت باز یا بسته است توجه داشته باشید که این روش می‌تواند بهبود محسوسی در کیفیت زندگی فرد ایجاد کند از همه مهم تر عوارض ناشی از پولیپ‌ بینی را نیز کاهش می دهد.

📍 جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی به منظور اصلاح و بازسازی بینی، به خصوص برای حل مشکلات تروما، آسیب، یا عیوب و ایرادات زیبایی انجام می‌شود. این جراحی شامل ترمیم ساختارهای آسیب‌دیده، جبران اندازه و شکل بینی رد جراحی اولیه و ایجاد تعادل در ظاهر صورت می باشد ولی با توجه به حساسیت های بالای عمل حتما در انتخاب جراح خود دقت کنید.

🎬 ویدیو فوق نتیجه جراحی بینی های انجام شده توسط دکتر مسعود انظاری می باشد.

00:04
truncate dir-rtl

فیلم واقعی عمل جراحی بینی

00:16
truncate dir-rtl

8 ماه بعد از عمل بینی

نکاتی در ارتباط با عمل بینی

جراح بینی در سه مرحله از هر کدام از این عمل ها تاثیر گذار است، در مرحله اول که پیش از جراحی نامیده می شود در خصوص ارائه مشاوره و آمادگی های اولیه عمل فرد کاندیدای عمل را همراهی می کند، سپس در حین انجام عمل جراحی با به کارگیری تکنیک های به روز و با تبحر فراوان خود در برطرف نمودن نقائص موجود در بینی و زیبایی چهره نقش آفرینی می کند.

بعد از اتمام عمل جراحی ارائه دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل از اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو برای این که بتوانید تمامی مراحل بعد از عمل را به خوبی پشت سر بگذارید حتما نزد بهترین جراح بینی در اربیل عمل خود را انجام دهید.

بهترین جراح بینی چه ویژگی های دارد؟

 • از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.
 • به اصول زیبایی شناسی آشنا باشد تا بتواند متناسب با چهره تناسب زیبایی را میان اجزا ایجاد نماید.
 • یک جراح بینی در اردبیل باید تمامی جوانب عمل را سنجیده و بیمار را در جریان قرار دهد و بعد اقدام به انجلم جراحی نماید.
 • به اخلاق حرفه ای و قسم نامه پزشکی خود پایبند باشد.
 • خوش رویی، مهربانی، دلسوزی، صبوری و اعتبار از خصائص نیکویی است که بهترین جراح بینی می تواند از آن برخورددار باشد.
 • مهارت برقراری ارتباط با مراجعه کنندگان داشته باشد.
 • محرم اسرار بیمار خود باشد و تحت هیچ شرایطی پرونده پزشکی بیمار خود را در اختیار کسی قرار ندهد.
 • مطبی با محیطی آرام، زیبا و دلنشین داشته باشد تا مدتی را جهت انتظار برای ویزیت شدن در آن به سر ببرید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

جراح بینی کسی است که سال های متمادی از عمر خود را صرف تحصیل علم و تجربه کرده است تا بتواند به در زمینه علم پزشکی پس از گذشت سال ها زحمت درجه تخصص گوش و حلق و بینی را دریافت کند و سپس در ادامه با گذراندن دوره های پیشرفته ی فلوشیپ جراحی بینی می شود در ان هنگام می تواند در جایگاه جراح بینی به مردم خدمت رسانی کند. به انواع عمل های زیبایی و درمانی بینی می پردازد.

با توجه به فاکتور های مذکور که در بخش قبلی اشاره کردیم می توانید با استفاده از روش های مختلفی چون صفحات اجتماعی، مراجعه حضوری، گفتگو با دوستان و … اقدام به انتخاب بهترین جراح بینی نمایید.

دکتر مسعود انظاری یکی از بهترین جراحان بینی در اردبیل می باشد جهت هماهنگی نوبت حضوری درمطب با شماره های 04533202978 ، 09036434008 تماس حاصل نمایید.

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی و پس از جراحی بسیار حائز اهمیت است دستورالعمل های ذیل برای آشنایی افرادی که برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند و همچنین پاسخ به سوالات متداول بیماران گرامی آماده شده است که از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • باید تا دست کم 24 ساعت پس از جراحی به منظور کمک به بهتر شدن جای کبودی ها، از کمپرس سرد حتما استفاده کنید.
 • در زمان خواب به منظور کاهش ورم بهتر است سر خود را با گذاشتن چند بالش بالاتر از بدنتان قرار دهید.
 • توجه داشته باشید که تا چند هفته اول، از زیاد حرف زدن و خندیدن زیاد خودداری کنید.
 • بهتر است که در مدت دو روز ابتدایی پس از عمل، از از رژیم نرم و غذاهای نرم و میکس شده استفاده کنید.
 • تا 2 هفته پس از جراحی از مسواک‌های کودک برای دندان‌های ردیف بالای خود استفاده کنید.
 • تا زمانی که وضعیت بینی شما به طور کامل تثبیت نیافته است، سعی کنید تا می توانید در مکان های شلوغ مانند مترو رفت و آمد نکنید تا به بینی شما ضربه وارد نشود.  
 • در صورتی که خواستید عطسه کنید، باید با دهان باز عطسه کنید. 
 • از کارهای سنگین مثل جابجایی و برداشتن وسایل سنگین و انجام ورزش های شدید و سنگین حداقل تا 6 هفته خودداری نمایید.
 • پس از عمل جراحی به دلیل ترشح های که در بینی جمع می شود و خشک شدن بینی ممکن است تنفس تان کمی سخت و مشکل گردد ، پس بیمار باید روزانه چندین بار با سرم شستشو، داخل بینی را شستشو نماید.
 • برای پاک کردن و تمیز نمودن صورت از دستمال مربوط استفاده کنید و دقت کنید که چسب بینی تان خیس نگردد.
 • برای یک تا دو هفته پس از جراحی رانندگی نکنید.
 • از استعمال سیگار و سایر دخانیات بپرهیزید. چون دخانیات و نیکوتین سبب تنگ شدن رگ های خونی می شود و باعث اختلال گردش خون در بدن می شود.
 • اگر مجبور به استفاده ازعینک طبی می باشید فقط مجاز به استفاده ازعینک بدون فریم هستید. لازم به ذکر است که عینک های آفتابی معمولا سنگین هستند، پس بهتر است 6 تا 12 ماه از استفاده از آن خودداری کنید.
 • درروز اول بعد از جراحی بینی به مدت 8 تا 12 ساعت مایعات مصرف کنید چرا که استراحت دادن به معده در طول بیهوشی از اهمیت بالایی برخوردار است همچنین ز مصرف نمودن غذاهایی که سبب بروز حالت تهوع شود و هر غذایی که بسیار سرد یا بسیار داغ باشد ، پرهیز نمایید . از جمله غذاهایی مثل پاستا ، برنج ، ماهی و مرغ گزینه های خوبی هستند.
 • رعایت بهداشت جهت سپری نمودن دوره ریکاوری خوب، ضروری است تا ازاین طریق بتوان از بروز عفونت و عوارض جانبی پیشگیری کرد.
 • از دغدغه های مهم افراد پس ازانجام عمل بینی، استحمام بعد از عمل جراحی است این موضوع ساده به نظر می رسد ولی دستورالعمل های خاصی برای استحمام کردن بعد از روند رینوپلاستی وجود دارد .
 • مواد غذایی که سرشار از فیبر هستند جهت جلوگیری از بروز یبوست بسیار مناسب هستند از جمله می توان به سبزیجات خام  یا پخته شده و میوه ها، غلات و برنج قهواه ای اشاره نمود.
 • از میل نمودن غذاهای تند که سبب تشدید تورم بینی می شوند خودداری شود.
 • در رژیم غذایی خود می توانید غذاهایی که حاوی پروتئین از جمله محصولات لبنی مثل شیر یا پنیر ، گوشت پرندگان یا ماهی را بگنجانید.

عوارض جراحی بینی

به دلیل پیشرفت‌های علم پزشکی در جراحی زیبایی و از جمله جراحی بینی، این موضوع مانند هر پدیده‌ای گسترش یافته و طرافداران خاص و زیادی دارد. هر عمل جراحی دیگر این عمل هم عوارضی با خود به همراه دارد عمل جراحی بینی باید روال درستی را طی کند تا به نتیجه‌ای ایده آل و مطابق خواست بیمار برسد که یقینا این به مراقبت‌های پزشک و خود بیمار وابسته است از همین عوارضی که این جراحی به همراه دارد عبارتند از:

 • کم شدن یا از دست دادن حس بویایی
 • ایجاد خونریزی
 • مشکل سوراخ شدن تیغه بینی
 • کوچک شدن بیش از حد سوراخ‌های بینی
 • ایجاد عفونت
 • آسیب رسیدن به بافت‌های عمیق بینی
 • بی حس شدن پوست بینی
 • فوت بیمار در اثر بیهوشی
 • ناتوانی در تنفس صحیح

انتخاب یک جراح بینی با تجربه بسیار مهم است، اما به یاد داشته باشید میزان همکاری بیمار با پزشک و توصیه های وی برای دریافت نتیجه ایده آل موثر هستند.

سوالات متداول

بعد از جراحی بینی از انجام چه ورزش هایی باید اجتناب کرد؟

بطور کلی، فرد باید تا شش هفته پس از جراحی زیبایی بینی، از انجام هرنوع فعالیت ورزشی و فیزیکی سنگین پرهیز کند بدن فرد در حال سازگار شدن با ساختار جدید بینی است که به طور کامل تغییر نموده است. اگر به خودتان فشار زیادی وارد کنید، خطر افزایش دوره بهبود و تورم وجود دارد. جابجایی اجسام سنگین و وزنه ها بر روی شرایط بهبود بخیه ها در بینی تاثیر سوء می گذارد. پیاده روی آرام و شنا، دو هفته بعد از جراحی، امکان پذیر است ولی باید دقت داشت که هرگز نباید به بدن خود فشار بیاورید.
از انجام ورزش هایی مانند ورزش های رزمی و یا ورزش هایی  که از توپ استفاده می شود مثل بسکتبال و والیبال و … و احتمال ضربه به بینی در آن ها، زیاد است خودداری کنید.

ماسک زدن بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

اغلب سوال بیماران رینوپلاستی این است که چگونه می توانند بعد از عمل بینی بر روی بینی خود ماسک بزنند توجه داشته باشید که هفته اول باید بخش عمده وقت خود را در منزل بمانید ولی وقتی آماده خارج شدن از منزل و حضور در جامعه یا رفتن به سرکار می شوید باید از ماسک استفاده کنید ولی سعی کنید کاغذی یا پارچه ای باشد و حتما در حالت شل، بر روی بینی خود قراردهید همچنین هنگام برداشتن و گذاشتن ماسک بر روی صورت آن را به طور کامل به سمت جلو کشیده بدون اینکه بر روی بینی آن را بکشیده شود، آن را از روی صورت خود بردارید.

از چه وسیله ای برای محافظت روی بینی استفاده می‌شود؟

بیماران باید تا 1هفته از آتل بینی استفاده کنند برخی از پزشکان آتل را پس از یک هفته باز کرده ولی این موضوع کاملا به عمل انجام شده بستگی دارد.

چرا باید برای دوش گرفتن بعداز جراحی بینی مدتی صبر کرد؟

استحمام بعد از جراحی بینی خطراتی را به همراه دارد یکی از آنها، خیس یا مرطوب شدن ناحیه جراحی می باشد که می تواند سبب ایجاد حساسیت یا ایجاد عفونت شود
همچنین حرارت و بخار ناشی از دوش گرفتن یا استحمام نمودن، می تواند سبب ایجاد التهاب شود و تاثیر منفی بر روی بهبود زخم بگذارد.
پس در مدت دوره ریکاوری پس از عملاز اسفنج برای تمیز کردن بینی استفاده کنید همچنین در زمان تمیز نمودن بدن حتما از آب ولرم استفاده کنید علاوه بر تمامی موارد گفته شده هنگام شستشوی موها، مراقب باشید که موها زیاد تحت کشش قرار نگیرند زیرا می تواند بر روی ناحیه جراحی شده اثر منفی بگذارد.

هزینه عمل بینی در اردبیل چقدر است؟

اغلب بیمارانی که تصمیم به جراحی بنیی دارند، به دنبال یافتن هزینه دقیق عمل بینی خود هستند، ممکن است بتوان قیمتی به صورت میانگین برای جراحی بنی را بیان کرد، اما در حقیقت باید پزشک بیمار را از نزدیک معاینه کرده تا مدل بینی، نوع پوست بینی، روش انجام جراحی، هدف جراحی و.. را مشخص نماید بعد هزینه دقیق جراحی را به بیمار اطلاع می دهد.

مصرف چه غذاهایی بعد از جراحی بینی ممنوع است؟

بعضی از مواد غذایی که در طول دوره ریکاوری باید از خوردن غذاهای تند به دلیل تحریک غشای مخاطی و بالا رفتن فشار خون بیمار می شود در دوره ریکاوری پس از عمل بینی توصیه نمی شوند.
لازم به ذکر است که غذاهای تند سبب بروز عطسه و بهم خوردن تعادل دستگاه گوارش می گردند پس بهتر است در طول دوره ریکاوری از خوردن انواع مختلف فلفل پرهیز نمایید.
همچنین به دلیل اینکه هیدراته نگه داشتن بدن مهم و با اهمیت است، از خوردن مواد غذایی که حاوی نمک زیاد است بپرهیزید.

کدام مواد غذایی سبب کاهش تورم بینی می شود؟

بهتر آنست که ازغذاهای ضد التهاب که به تسریع بهبود بیمار کمک می کنند استفاده نمایید از جمله می توان به سبزیجات دارای برگ سبز تیره ، میوه هایی مثل پرتقال ، سیب، گوجه فرنگی و همچنین روغن زیتون ، آجیل ، ماهی چرب مانند سالمون اشاره نمود.

در نهایت…

انتخاب شما در میزان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بینی تان نقش به سزایی دارد، چرا که با انتخاب غلط ممکن با بی دقتی و بی تجربگی جراح تان خسارات و عوارض جبران ناپذیری به زیبایی و سلامتی تان وارد شود، پس نهایت دقت و تلاش خود را به خرج دهید تا بتوانید به خوبی از سلامتی تان که بسیار ارزشمند است محافظت کنید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

زمانی که از تمامی عوارض بعد از جراحی بینی چه به صورت طبیعی و غیر طبیعی اطلاع داشته باشیم سریعا متوجه آن...

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی بسیار مهم هستند. صرف نظر از روش جراحی در روزها یا هفته های بعد از عمل با ملایمت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

تماس با پزشک