دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 جراح بینی در اردبیل
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 جراح بینی در اردبیل

جراح بینی در اردبیل

فریب تبلیغات کاذب را نخورید…

این روز ها زیبایی موضوع بسیار مهم و به روزی شده است، طوری که در اولین برخورد با چند نفر ممکن است در مورد آن صحبت شود. از آنجایی که جراحی بینی نخستین عمل زیبایی در کشور ما محسوب می شود و روز به روز هم بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود مباحث زیبایی بیشتر به سوی این نوع از عمل زیبایی می رود. به همخین منظور افرادی که هم قصد انجام چنین عمل جراحی را داشته باشند در پی انتخاب بهترین جراح بینی هستند و با توجه به تبلیغات کاذبی که در فضاهای نا امن مجازی و وب سایت های نا معتبر وجود دارد، این انتخاب کار بسیار دشواری است. به منظور افزایش سطح آگاهی های عمومی در این مورد نوشتاری را در اختیارتان قرار می دهیم. در ادامه به مطلب جراح بینی در اردبیل بیشتر می پردازیم.

جراح بینی کیست و چه می کند؟

جراح بینی کسی است که سال های متمادی از عمر خود را صرف تحصیل علم و تجربه کرده است تا بتواند به در زمینه علم پزشکی پس از گذشت سال ها زحمت درجه تخصص گوش و حلق و بینی را دریافت کند و سپس در ادامه با گذراندن دوره های پیشرفته ی فلوشیپ جراحی بینی می شود در ان هنگام می تواند در جایگاه جراح بینی به مردم خدمت رسانی کند. به انواع عمل های زیبایی و درمانی بینی می پردازد.

بهترین کمک برای انتخاب یک جراح بینی در اردبیل، مشاهده نمونه کارهای عمل بینی و سابقه وی در این حوزه است!

 

عمل بینی

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شد جراحی بینی به عنوان جراحی زیبایی بسیار محبوب شناخته شده است که به دو منظور زیبایی و درمانی با دو تکنیک مرسوم با روش باز و بسته توسط بهترین جراح بینی انجام می شود. یکی از این دو روش بنا به نوع بینی و شرایط فیزیکی فرد و همینطور صلاح دید پزشک برگزیده می شود. متخصصین این حوزه از عمل زیبایی بینی تحت عنوان رینوپلاستی نیز یاد می کنند.

انواع مدل بینی

 1. عمل بینی گوشتی: مشخصاتی که با بینی های نوک پهن و پوستی چرب و ضخیم دارند.
 2. عمل بینی استخوانی: این نوع بینی های پوست بسیار نازکی دارند تا به حدی است که استخوان های زیر پوست به راحتی هم قابل مشاهده است و برخلاف بینی های گوشتی که از غضروف تشکیل شده اند، غالب ساختار بینی استخوانی همانطور که از اسمش پیداست، استخوان دارد.

انواع روش های جراحی بینی

 • رینوپلاستی
 • عمل توربین های بزرگ
 • عمل پولیپ بینی
 • عمل سپتوپلاستی
 • جراحی بینی ترمیمی

نکاتی در ارتباط با عمل بینی

جراح بینی در سه مرحله از هر کدام از این عمل ها تاثیر گذار است، در مرحله اول که پیش از جراحی نامیده می شود در خصوص ارائه مشاوره و آمادگی های اولیه عمل فرد کاندیدای عمل را همراهی می کند، سپس در حین انجام عمل جراحی با به کار گیری تکنیک های به روز و با تبحر فراوان خود در برطرف نمودن نقائص موجود در بینی و زیبایی چهره نقش آفرینی می کند. بعد از اتمام عمل جراحی که  هم به ارائه دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل بسیار اهمیت دارد می پردازد و در همان دوران نقاهت باید بیمار را مدام مورد چکاپ و ارزیابی قرار دهد. برای این که بتوانید این مراحل را به بهترین نحو ممکن پشت سر بگذارید نیاز دارید بهترین جراح بینی در اردبیل را انتخاب کنید.

چگونه بهترین جراح بینی را بشناسیم؟

برای این که بتوانید بهترین جراح بینی را بشناسید لازم است لیستی از معیار و ملاک های خود تنظیم کنید، اما اگر این کار برایتان کمی دشوار است ما با قرار تهیه لیستی از ویژگی های یک جراح خوب می توانیم شما در این امر یاری نماییم.

نمونه عمل بینی دکتر انظاری در اردببیل

نکات مهم پیش از عمل بینی

مراقبت های پیش از عمل جراحی بینی و پس از جراحی بسیار حائز اهمیت است. دستورالعمل های ذیل برای آشنایی افرادی که برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند و همچنین پاسخ به سوالات متداول بیماران گرامی آماده شده است.

در این مطلب می خواهیم توضیح جامع درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی به شما ارائه نماییم:

 • باید تا دست کم 24 ساعت پس از جراحی به منظور کمک به بهتر شدن جای کبودی ها، از کمپرس سرد حتما استفاده کنید.
 • در زمان خواب به منظور کاهش ورم بهتر است سر خود را با گذاشتن چند بالش بالاتر از بدنتان قرار دهید.
 • توجه داشته باشید که تا چند هفته اول، از زیاد حرف زدن و خندیدن زیاد خودداری کنید.
 • بهتر است که در مدت دو روز ابتدایی پس از عمل، از از رژیم نرم و غذاهای نرم و میکس شده استفاده کنید.
 • تا 2 هفته پس از جراحی از مسواک‌های کودک برای دندان‌های ردیف بالای خود استفاده کنید.
 • تا زمانی که وضعیت بینی شما به طور کامل تثبیت نیافته است، سعی کنید تا می توانید در مکان های شلوغ مانند مترو رفت و آمد نکنید تا به بینی شما ضربه وارد نشود.  
 • در صورتی که خواستید عطسه کنید، باید با دهان باز عطسه کنید. 
 • از کارهای سنگین مثل جابجایی و برداشتن وسایل سنگین و انجام ورزش های شدید و سنگین حداقل تا 6 هفته خودداری نمایید.
 • پس از عمل جراحی به دلیل ترشح های که در بینی جمع می شود و خشک شدن بینی ممکن است تنفس تان کمی سخت و مشکل گردد ، پس بیمار باید روزانه چندین بار با سرم شستشو، داخل بینی را شستشو نماید.
 • برای پاک کردن و تمیز نمودن صورت از دستمال مربوط استفاده کنید و دقت کنید که چسب بینی تان خیس نگردد.
 • برای یک تا دو هفته پس از جراحی رانندگی نکنید.
 • از استعمال سیگار و سایر دخانیات بپرهیزید. چون دخانیات و نیکوتین سبب تنگ شدن رگ های خونی می شود و باعث اختلال گردش خون در بدن می شود.
 • اگر مجبور به استفاده ازعینک طبی می باشید فقط مجاز به استفاده ازعینک بدون فریم هستید. لازم به ذکر است که عینک های آفتابی معمولا سنگین هستند، پس بهتر است 6 تا 12 ماه از استفاده از آن خودداری کنید.

روز اول پس از جراحی

 پیش از شروع فرایند جراحی از شما خواسته می شود به مدت 8 تا 12 ساعت غذا نخورید و مایعات ننوشید. استراحت دادن به معده در طول بیهوشی ، بسیار مهم است.

خوردن غذا بعد از اتمام فرایند جراحی رینوپلاستی ، با غذاهایی شروع می شود که هضم آن برای معده تان آسان باشد. از مصرف نمودن غذاهایی که سبب بروز حالت تهوع شود و هر غذایی که بسیار سرد یا بسیار داغ باشد ، پرهیز نمایید . از جمله غذاهایی مثل پاستا ، برنج ، ماهی و مرغ گزینه های خوبی هستند.

استحمام  کردن پس از انجام عمل رینوپلاستی

رعایت بهداشت جهت سپری نمودن دوره ریکاوری خوب، ضروری است به همین دلیل بهترین جراح بینی در اردبیل، به شما دستورالعمل های مشخص را در خصوص مراقبت های بعد و قبل از جراحی بینی به بیمار توضیح داده و آن را مورد تاکید قرار می دهد. هدف از این دستورالعمل ها اطمینان از عدم بروز عفونت و به حداقل رساندن عوارض جانبی می باشد.

از دغدغه های مهم افراد پس ازانجام عمل بینی، استحمام بعد از عمل جراحی است. این موضوع ساده به نظر می رسد، ولی دستورالعمل های خاصی برای استحمام کردن بعد از روند رینوپلاستی وجود دارد .

چرا باید پس از عمل جراحی برای دوش گرفتن یا استحمام کردن اندکی دست نگه دارید؟

استحمام بعد از جراحی بینی ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد. یکی از آنها، خیس یا مرطوب شدن ناحیه جراحی می باشد که می تواند سبب ایجاد حساسیت و نیزافزایش احتمال خطر بروزعفونت شود.

همچنین حرارت و بخار ناشی از دوش گرفتن یا استحمام نمودن، می تواند سبب ایجاد التهاب شود و تاثیر منفی بر روی بهبود زخم بگذارد.

بخار آب برای برش ایجاد شده در ناحیه درمان، خطرناک است. حتی آب ولرم هم می تواند بر روی بخیه ها و چسب اثر گذاشته و باعث باز شدن برش شود.

در مدت دوره ریکاوری پس از عمل بدنتان را با استفاده از اسفتج تمیز نمایید. جهت جلوگیری از بروز عوارض جانبی و حفظ بهداشت خود، بهتر است از اسفنج مخصوص استحمام برای نظافت بدن در روزهای اول پس از جراحی استفاده نمایید و همچنین در زمان تمیز نمودن بدن حتما از آب ولرم استفاده کنید.

هنگام شستشوی موها، مراقب باشید که موها زیاد تحت کشش قرار نگیرند زیرا می تواند بر روی ناحیه برش داده شده اثر منفی بگذارد.

اولین دوش گرفتن بعد از جراحی

پس از انجام عمل زیبایی بینی 48 تا 72 ساعت پس از جراحی، بیمار می تواند دوش بگیرد. البته اولین دوش گرفتن ها یا حمام کردن ها بعد از جراحی باید اندکی متفاوت باشد تا از بروز خطر عفونت، جلوگیری به عمل آید.

معمولا کمی طول می کشد تا بیمار قادر باشد که روند عادی دوش گرفتن و اسنحمام خویش را شروع کند.

خوردنی ها و نخوردنی ها پس از جراحی زیبایی بینی

بخش مهمی از فرایند ریکاوری تغذیه صحیح است و عمل نمودن به توصیه ها ، پیشرفت روند بهبود بیمار را تضمین می نماید.

هفته اول پس از عمل رینوپلاستی

هفته اول پس از انجام جراحی ، هنوز بیمار باید مراقب غذاهایی که میل می نماید باشد. بینی حالت گرفتگی دارد و باید از خوردن غذاهایی که این انسداد را تشدید می نماید، پرهیز گردد.

از میل نمودن غذاهای تند که سبب تشدید تورم بینی می شوند خودداری شود.

بهتر است از مواد غذایی نرم از قبیل تخم مرغ  و سوپ که حاوی گوشت و سبزیجات تهیه شده است را میل نمایید. سایر غذاهایی که لازم به جویدن زیادی ندارند نیز توصیه می شود مانند: پاستا، سیب زمینی و سالاد

مواد غذایی که سرشار از فیبر هستند جهت جلوگیری از بروز یبوست بسیار مناسب هستند از جمله می توان به سبزیجات خام  یا پخته شده و میوه ها، غلات و برنج قهواه ای اشاره نمود.

در دوره ریکاوری نوشیدن مایعات به میزان زیاد ضروری است و بهتر آنست که از آب که بهترین و سالم ترین نوشیدنی محسوب می شود استفاده نمایید. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس  جهت کاهش تورم صورت مفید هستند. جهت خوش طعم شدن آب کرفس آن را می توانید با آب هویج مخلوط نمایید. اما سایر مایعات از قبیل نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه، چای و نوشابه که سبب دفع آب بدن( دهیدراسیون ) می شوند بهتر است خودداری شود.

هفته دوم پس از عمل جراحی

هفته دوم پس از جراحی بینی ، می توانید مصرف غذاهای جامد را افزایش دهید. چون هنوز گرفتگی بینی رفع نشده است و عاقلانه عمل کردن در انتخاب گزینه های غذایی که تورم را تشدید نکند ، هنوز حائز اهمیت است.

در رژیم غذایی خود می توانید غذاهایی که حاوی پروتئین از جمله محصولات لبنی مثل شیر یا پنیر ، گوشت پرندگان یا ماهی را بگنجانید.

 خوردن غذاهای تند که سبب بروز درد می شود ، همچنان خودداری نمایید. همچنین از مصرف نمک خودداری کنید.

مصرف غذاهای سالم و حفظ وزن در سطح ایده ال برای ریکاوری در این مرحله بسیار اهمیت دارد. فست فود میل نکنید. غذاهای فراوری شده باعث بروز التهاب در بینی می شوند.

غذاهایی که باید از استفاده از آنها خودداری شود

بعضی از مواد غذایی  که در طول دوره ریکاوری باید از خوردن آن ها پرهیز نمایید مانند غذاهای تند و شور و غذاهای سفت مثل استیک، ساندویچ و هویج و …

غذاهای تند

غذاهای تند بدلیل آنکه سبب تحریک غشای مخاطی و بالا رفتن فشار خون بیمار می شود در دوره ریکاوری پس از عمل بینی توصیه نمی شوند.

لازم به ذکر است که غذاهای تند سبب بروز عطسه و بهم خوردن تعادل دستگاه گوارش می گردند. پس بهتر است در طول دوره ریکاوری از خوردن انواع مختلف فلفل پرهیز نمایید.

غذاهای شور

به دلیل اینکه هیدراته نگه داشتن بدن مهم و با اهمیت است ، از خوردن  مواد غذایی که حاوی نمک زیاد است، بپرهیزید.

نمک باعث افزایش احتباس آب خواهد شد و سبب تشدید تورم در بافت های بینی می شود و پیشرفت فرایند ریکاوری را کاهش می دهد.

غذاهایی که دارای سدیم زیاد هستند؛ اسنک های شور مثل چیپس و پنیر های شور مثل پنیر فتا باید پرهیز نمایید

کدام مواد غذایی سبب کاهش تورم بینی می شود؟

بهتر آنست که ازغذاهای ضد التهاب که به تسریع بهبود بیمار کمک می کنند استفاده نمایید از جمله می توان به سبزیجات دارای برگ سبز تیره ، میوه هایی مثل پرتقال ، سیب ، گوجه فرنگی و همچنین روغن زیتون ، آجیل ، ماهی چرب مانند سالمون اشاره نمود.

سوالات متداول

باید ها و نباید های ورزشی پس از جراحی بینی

بطور کلی، فرد باید تا شش هفته پس از جراحی زیبایی بینی ، از انجام هرنوع فعالیت ورزشی و فیزیکی سنگین پرهیز کند. بدن فرد در حال سازگار شدن با ساختار جدید بینی است که به طور کامل تغییر نموده است. اگر به خودتان فشار زیادی وارد کنید، خطر افزایش دوره بهبود و تورم وجود دارد. برداشتن و جابجایی اجسام سنگین و وزنه ها بر روی شرایط بهبود بخیه ها در بینی تاثیر سوء می گذارد. پیاده روی آرام و شنا، دو هفته بعد از جراحی، امکان پذیر است ولی باید دقت داشت که هرگز نباید به بدن خود فشار بیاورید.

از انجام ورزش هایی مانند ورزش های رزمی و یا ورزش هایی  که از توپ استفاده می شود مثل بسکتبال و والیبال و … و احتمال ضربه به بینی در آن ها، زیاد است خودداری کنید. با گذر زمان و با سپری شدن حدوداً یک سال، بینی شما به طور کامل بهبود می یابد.

ماسک زدن  پس از جراحی بینی

چون پاندمی شدن ویروس کرونا سبب شده همه افراد باید جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس حتما ماسک بزنند. اغلب سوال بیماران رینوپلاستی این است که چگونه می توانند بعد از عمل بینی بر روی بینی خود ماسک بزنند. هفته اول ریکاوری پس از جراحی بینی، باید بخش عمده وقت خود را در منزل بمانید. وقتی آماده خارج شدن از منزل و حضور در جامعه یا رفتن به سرکارمی شوید، باید ماسک بزنید. سعی کنید که از ماسک هایی استفاده کنید که کاغذی یا پارچه ای بوده و در حالت شل، بر روی بینی قرار داده شود. ماسک را بر روی بینی فشار ندهید یا نباید آن را در حالی که بر روی بینی تان قرار دارد، به سمت پایین بکشید. حتماً هنگام برداشتن و گذاشتن ماسک بر روی صورت، آن را به طور کامل به سمت جلو کشیده، بدون اینکه بر روی بینی کشیده شود، آن را از بینی خود فاصله دار کرده و سپس از روی صورت بردارید.

از چه وسیله ای برای محافظت روی بینی استفاده می‌شود؟

بیماران باید تا 1هفته از آتل بینی استفاده کنند. برخی از پزشکان جراح آتل را پس از یک هفته باز کرده و برای بیماران تا پنج هفته بعد استفاده از آتل را در هنگام خواب تجویز می‌کنند، که این به عمل انجام شده بستگی دارد.

نکات مهم پس از عمل بینی

عوارض عمل بینی

گرایش به زیبا بودن امری غریزی و طبیعی است. به دلیل پیشرفت‌های علم پزشکی در جراحی زیبایی و از جمله جراحی بینی، این موضوع مانند هر پدیده‌ای گسترش یافته و طرافداران خاص و زیادی دارد. مانند هر عمل جراحی دیگر این عمل هم عوارضی با خود به همراه دارد. عمل جراحی بینی باید روال درستی را طی کند تا به نتیجه‌ای ایده آل و مطابق خواست بیمار برسد که یقینا این به مراقبت‌های پزشک و خود بیمار وابسته است.

 در این مطلب سعی ما در این است تا با آموزش یکسری نکات برای قبل و بعد از عمل به شما کمک کنیم تا به نتیجه مطلوبتان از جراحی بینی برسید و از آن لذت ببرید.

هدف از انجام جراحی زیبایی فقط کوچک کردن آن نیست. بلکه این عمل به هدف ایجاد تناسب بین چهره بیمار و بینی او انجام می‌شود خواه بینی گوشتی یا استخوانی باشد. کوچک کردن بینی تا وقتی مطلوب است که برای تنفس بیمار مشکلی بوجود نیاورد. سایر عوارض بینی شامل موارد زیر است:

 • کم شدن یا از دست دادن حس بویایی
 • ایجاد خونریزی
 • مشکل سوراخ شدن تیغه بینی
 • کوچک شدن بیش از حد سوراخ‌های بینی
 • ایجاد عفونت
 • آسیب رسیدن به بافت‌های عمیق بینی
 • بی حس شدن پوست بینی
 • فوت بیمار در اثر بیهوشی
 • ناتوانی در تنفس صحیح
عوارض عمل بینی

یک جراح خوب چه ویژگی های دارد؟

 • در ابتدا فردی پر بار از جهت علمی و عملی باشد.
 • به اصول زیبایی شناختانه آشنا باشد تا بتواند با ایجاد تناسبی زیبایی را به چهره افراد هدیه بدهد.
 • یک جراح بینی در اردبیل تمامی جوانب عمل را سنجیده و به اطلاع فرد کاندیدای عمل می رساند تا شخص بتواند آمادگی های جسمی و روحی پیدا کند در غیر این صورت یک جراح خوب اقدام به انجام عمل بینی نمی کند.
 • به اخلاق حرفه ای و قسم نامه پزشکی خود پایبند باشد.
 • خوش رویی، مهربانی، دلسوزی، صبوری و اعتبار از خصائص نیکویی است که بهترین جراح بینی می تواند از آن برخورددار باشد.
 • مهارت برقراری ارتباط با مراجعه کنندگان داشته باشد.
 • محرم اسرار بیمار خود باشد و تحت هیچ شرایطی پرونده پزشکی بیمار خود را در اختیار کسی قرار ندهد.
 • مطبی با محیطی آرام، زیبا و دلنشین داشته باشد تا مدتی را جهت انتظار برای ویزیت شدن در آن به سر ببرید.
 • دسترسی سریع محل سکونت تان با مطب پزشک

انتخاب یک جراح بینی با تجربه بسیار مهم است، اما به یاد داشته باشید میزان همکاری بیمار با پزشک و توصیه های وی برای دریافت نتیجه ایده آل موثر هستند.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

با توجه به فاکتور های مذکورمی توانید از طرق مختلفی اقدام به انتخاب بهترین جراح بینی مانند دکتر مسعود انظاری کرد، یکی از این راه های هم اتفاقاٌ بسیار پر طرفدار است سرچ در گوگل و مطالعه مطالب و دسترسی به وب سایت های معتبر و رسمی پزشکان و با کسب اطلاعات لازم می توانید به آدرس و شماره تلفن مطب مربوطه مراجعه کنید تا با انجام تحقیقاتی حضوری و پرسیدن سوالات خود رفع ابهام کنید. البته بسیاری از افرادی که ارتباطات اجتماعی خوبی دارند می توانند از طریق پرس جو و مشورت با دوستان و آشنایان و حتی اقوام به منظور خود دست یابند.

هزینه عمل بینی در اردبیل

اغلب بیمارانی که تصمیم به جراحی بنیی دارند، به دنبال یافتن هزینه دقیق عمل بینی خود هستند، ممکن است بتوان قیمتی به صورت میانگین برای جراحی بنی را بیان کرد، اما در حقیقت باید پزشک بیمار را از نزدیک معاینه کرده و مدل بینی، نوع پوست بینی، روش انجام جراحی، زیبایی و درمانی بودن هدف جراحی و.. مشخص شود تا هزینه دقیق عمل بینی مشخص گردد.

سخن پایانی

انتخاب شما در میزان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بینی تان نقش به سزایی دارد، چرا که با انتخاب غلط ممکن با بی دقتی و بی تجربگی جراح تان خسارات و عوارض جبران ناپذیری به زیبایی و سلامتی تان وارد شود، پس نهایت دقت و تلاش خود را به خرج دهید تا بتوانید به خوبی از سلامتی تان که بسیار ارزشمند است محافظت کنید.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی طبیعی در اردبیل

جراحی بینی طبیعی در اردبیل

قبل از اینکه به توضیحی در مورد جراحی بینی طبیعی بپردازیم باید اشاره کنیم که آنچه چهره را با المان های زیبای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

تماس با پزشک