دکتر مسعود انظاری 4 جراحی بینی 4 عوارض خطرناک بعد عمل بینی
دکتر مسعود انظاری 9 جراحی بینی 9 عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی

عوارض خطرناک بعد عمل بینی و نحوه پیشگیری از آن ها

نکته کلیدی در جراحی بینی، آگاهی از دستورالعمل نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی و رعایت تک تک ان ها است. اما واقعا چرا مراقبت های بعد از جراحی بینی تا این اندازه با اهمیت هستند؟

زمانی که از تمامی مراقبت ها و عوارض طبیعی وغیر طبیعی بعد از جراحی بینی اطلاع داشته باشیم، سریعا متوجه مشکلات غیر طبیعی خواهیم شد و بدون اتلاف وقت و به کارگیری روش های درمانی بی فایده، به پزشک مراجعه می کنیم، همینطور با اطلاع از مشکلات طبیعی بعد از  جراحی بینی، برای موارد غیر ضروری نگران نخواهیم شد و بی مورد به پزشک مراجعه نخواهیم کرد، در ادامه مطلب با اهمیت ترین نکات بعد از جراحی بینی در سایت دکتر مسعود انظاری، توضیح داده شده است، با ما همراه باشید.

مراقبت-بعد-از-جراحی-بینی-در-اردبیل

پیشگیری از عوارض خطرناک بعد از عمل بینی

وجود عوارض خطرناک بعد از عمل بینی

گاهی اوقات بیمار بعد از عمل بینی هیچگونه عارضه ی خاصی را مشاهده نخواهد کرد و اما مواقعی مشاهده می کنیم، بیمار عوارضی را تجربه کرده است که بسیار ناراحت کننده بودند.

به طور کلی هر فردی بعد از جراحی بینی عوارضی را تجربه می کند که طبیعی هستند و به مرور برطرف خواهند شد و جای نگرانی ندارند و می توان گفت جراحی بینی از جمله جراحی های بسیار رایج و کم خطر بوده که علاوه بر نتایج زیبایی که دارد در بسیاری از مواقع بسیاری از بیماری ها و مشکلات تنفسی نیز درمان می کند.

چه مواردی باعث پیشگیری از این عوارض و کاهش علائم خطرناک بعد از جراحی بینی می شود؟

مدت زمان استفاده از تامپون در جراحی بینی

جراحی بینی تضمینی در اردبیل

بسیاری از بیماران سوال می کند، کدام نوع جراحی بینی توسط چه جراحی باید انجام شود تا بهترین نتایج دریافت شود، در حقیقت موفقیت یک جراحی بینی در دستان بیمار و پزشک است، شاید برایتان سوال شود چرا بیمار؟

در صورتی که یک جراحی بینی بدون نقص توسط یکی از بهترین جراحان بینی انجام شود و اما بیمار مراقبت های لازم را انجام نداده و به صورت مرتب به پزشک مراجعه نکند، ممکن است عوارض مشکل سازی را تجربه کرده و مدت ها از این علائم رنج ببرد.

اما با کسب آگاهی از مجموعه ای اصول ساده و رعایت آن ها می تواند تاثیر بسیار خوبی در نتیجه نهایی جراح بینی داشته باشد و فرایند جراحی تا درمان به خوبی پیش برود.

بنابراین در ادامه ضروری ترین نکاتی که باید بعد از جراحی بینی، بیمار به آن توجه کند، آورده شده است:

مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی

  • استراحت کامل حداقل 24 ساعت بعد از جراحی بینی یک امر کاملا ضروری و موثر است.
  • حداقل تا یک هفته بعد از جراحی بینی، هنگام استراحت، بالشت اضافی زیر سر بگذارید تا حالت بدن تنظیم بوده و سر بالاتر از حات عادی قرار بگیرد، این امر ساده تاثیر بسیار زیادی در کاهش عوارض رایج بعد از عمل بینی از جمله: تورم و کبودی خواهد شد.
  • قبل از آنکه درد وناراحتی بعد از جراحی بینی شدت یابد، دارو های ضد درد و مسکنی که پزشک تجویز کرده را مصرف نمایید.
  • اغلب توصیه می شود، به مدت 10 الی 14 روز بعد از جراحی بینی، فعالیت بدنی سبکی داشته باشید و به طور کلی فعالیت های بدنی خود را محدود نمایید.
  • تا چندین روز ابتدایی بعد از عمل بینی، به طور ناگهانی از بلند شدن و راه رفتن پرهیز نمایید، ممکن است دچار سرگیجه شوید.
  • چسب بینی و نحوه زدن آن بسیار مهم است، اغلب چسب بینی در جلسات ابتدایی توسط پزشک زده می شود و بعد نحوه چسب زدن صحیح بینی بعد از عمل بینی، به بیمار آموزش داده خواهد شد. توصیه می شود بیماران هر بار با دقت این کار را انجام دهند.
  • یک نکته بسیار مهم و موثر آن است که، به بینی نباید هیچ آسیب و فشاری وارد شود، بنابراین بسیار احتیاط کنید که هیچگونه فشاری به بینی وارد نشود، مواردی ساده و مهم که اغلب مورد غفلت قرار می گیرند شامل: پوشیدن لباس هایی با یقه های باز برای پیشگیری از ایجاد فشار به بینی، قرار دادن وسایل ضروری در اطراف بیمار در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی، پرهیز از فین کردن و دست زدن به بینی و…

هزینه عمل بینی در اردبیل چه قدر است؟

عوارض طبیعی بعد از عمل بینی کدامند؟

خوب است درباره عوارض طبعیی بعد از عمل بینی بدانیم تا همانطور که گفته شد در صورت مشاهده بدون هراس با عرایت مراقبت های لازم تا فروکش کردن آن ها صبر کنیم، در ادامه رایج ترین مشکلات طبعیی بعد از عمل بینی اشاره خواهد شد:

مجموعه ای از عوارض مانند: سرگیجه، حالت تهوع، سردرد و بی حالی حاصل استفاده از داروهای بیهوشی حین عمل است و ارتباط مستقیمی به جراحی بینی ندارد، این عوارض تا از بین رفتن کامل مواد بیهوشی از بدن، ادامه خواهند داشت و با مصرف مواد غذایی توصیه شده و مایعات زودتر بهبود می یابند.

مجموعه ای دیگر از عوارض بعد از عمل بینی که بسیار مشاهده می شود، تورم، کبودی و پف کردن اطراف بینی و یا پلک ها بعد از عمل بینی است، این موارد نیز با مصرف داروهای تجویز شده، استفاده از کمپرس یخ و رعایت نکات مراقبتی که قبلا در مقاله ذکر شد، کاملا درمان می شود.

راه های ارتباطی با دکتر مسعود انظاری، جراح بینی نیمه فانتزی در اردبیل :
٠٩٠٣٦٤٣٤٠٠٨ – اینستاگرام

کلام آخر:

همانطور که در مقاله گفته شد، نتیجه یک جراحی بینی موفق بستگی زیادی به عملکرد پزشک و بیمار دارد، اگر برای جراحی بینی به یک جراحی بینی خوب در اردبیل مراجعه کرده باشید و همینطور نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک را رعایت کنید، مطمئنا بهترین نتیجه عمل بینی برای شما اتفاق خواهد افتاد.

منبع مقاله

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی طبیعی در اردبیل

جراحی بینی طبیعی در اردبیل

قبل از اینکه به توضیحی در مورد جراحی بینی طبیعی بپردازیم باید اشاره کنیم که آنچه چهره را با المان های زیبای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =

تماس با پزشک