دکتر مسعود انظاری 4 تزریقات زیبایی 4 مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
دکتر مسعود انظاری 9 تزریقات زیبایی 9 مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بسیاری از انسان ها برای داشتن چهره و پوستی جوان و شاداب نیاز دارند از انواع مراقبت ها و روش های درمان مشکلات پوستی خود استفاده کنند. یکی از مهم ترین اتفاقات پوستی که در سنین بالا به مراتب در آقایان بیشتر و خانم های که مشتاق کسب حس دوباره جوانی و جذابیت خود هستند.

ایجاد چین و چروک های در اقصا نقاط صورت است که با کمک روشی تحت عنوان تزریق بوتاکس که با نام علمی سم بوتولینیوم نیز شناخته می شود. می توان به درمانی موثر رسید. در ادامه این مقاله در مورد این روش نوین درمانی و چگونگی مراقبت های پس از انجام آن می پردازیم.

تزریق بوتاکس چیست؟

درمان تزریقی بوتاکس برای اصلاح و جلوگیری از خطوط بیان و درمان سایر بیماری های صورت، یک درمان غیر تهاجمی است که در مطب انجام می شود. شامل تجربیات عادی و مشاهدات درمان است.

بوتاکس یک درمان نسبتاً سریع، ساده و موثر است که برای کسانی که در تلاش برای یافتن زمان برای استراحت هستند، بسیار مناسب است و یک مزیت شگفت انگیز دیگر این است که چون نیازی به بیهوشی ندارید.

نکات قبل از انجام تزریق بوتاکس لازم است بدانید

حداقل 24 ساعت قبل از درمان مشروبات الکلی مصرف نکنید زیرا الکل ممکن است خون را رقیق کرده و خطر کبودی را افزایش دهد.
از داروهای ضدالتهاب/رقیق کننده خون به مدت حداقل 2 هفته قبل از درمان خودداری کنید زیرا می توانند خطر کبودی و تورم بعد از تزریق را افزایش دهند.
حداقل 2 هفته قبل از یک رویداد خاص که ممکن است در آن شرکت کنید، مانند عروسی یا تعطیلات، قرار بوتاکس یا پرکننده پوست خود را برنامه ریزی کنید، زیرا نتایج ممکن است 4-7 روز طول بکشد.
مصرف Retin-A را 2 روز قبل و 2 روز پس از درمان قطع کنید.
در صورت بروز جوش، سرماخوردگی یا لکه در ناحیه درمان، ملاقات خود را حداقل 24 ساعت قبل برنامه ریزی کنید. (اگر سابقه تبخال دارید، با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است قبل از درمان از داروهای ضد ویروسی برای شما استفاده کند.)
حتماً قبل از درمان زیبایی، صبحانه خوبی از جمله غذا و نوشیدنی میل کنید. این امر شانس سبکی سر را در طول درمان کاهش می دهد.
اگر در دوران شیردهی یا بارداری هستید، کاندیدای مناسبی نیستید.
مراقبت از پوست بعد از بوتاکس
بوتاکس یکی از معتبرترین درمان های زیبایی ضد پیری در سراسر جهان است. هنگامی که توسط یک متخصص تجویز می شود، این یک راه مطمئن و موثر برای جوان سازی ظاهر شما است.

در همان روز تزریق بوتاکس

بهتر است بدانید در روز درمان خم نشوید یا تمرین نکنید.

به مدت حداقل 4 ساعت بعد از درمان، ماساژ ندهید یا فشار را در منطقه تحت درمان قرار ندهید. این شامل اعمال آرایش، پاک کننده های صورت یا کرم ها، یا پوشیدن کلاه، روسری، سر و سایر پوشاک یا لوازم جانبی است که ممکن است فشار را بر منطقه درمان وارد کند.
موارد زیر تجربیات عادی هستند که می توانند پس از درمان رخ دهند:

حساسیت یا بریدگی ملایم در محل تزریق.
سردرد ملایم، یا عدم وجود سردرد.
اگرچه بسیار نادر است، اما ممکن است علائم و نشانه های آنفلوآنزای ملایم را تجربه کنید.
برای کاهش هرگونه ناراحتی و کاهش تورم احتمالی می توانید به آرامی و بدون فشار، کمپرس سرد و نه سرد را در محل درمان قرار دهید. یخ خرد شده یا بسته های یخ قبل از استفاده روی پوست باید در یک حوله پیچیده شود. یخ یا هر چیز یخ زده را مستقیماً روی پوست قرار ندهید. کمپرس های خنک را بیش از 20 دقیقه انجام ندهید.

اثر تزریق بوتاکس 3 یا 4 ماه پس از تزریق شما باقی می ماند. هنگامی که متوجه شدید حرکت به ناحیه تحت درمان در حال بازگشت است، مهم است که درمان خود را تکرار کنید. تأثیر عوامل عصب کشی در حال تشدید است با هر درمان بعدی خطوط عمیق تر و چین خوردگی همچنان بهبود می یابد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

حداقل 3 ساعت پس از درمان ناحیه تحت درمان را دستکاری یا ماساژ ندهید.
پس از تزریق بوتاکس حداقل به مدت 10 روز تحت درمان صورت/لیزر یا میکرودرم ابریژن قرار نگیرید.
تقریباً 4-7 روز طول می کشد تا نتایج مشاهده شود. اگر بعد از 2 هفته ظاهر مورد نظر مشاهده نشد، ممکن است به بوتاکس اضافی نیاز داشته باشید.
به مدت 6 ساعت پس از درمان، فعالیت هایی را که شامل فشار ، وزنه زدن یا ورزش شدید است انجام ندهید. با این کار بوتاکس در ناحیه تزریق شده باقی می ماند و نه در جاهای دیگر.
حداقل تا 72 ساعت پس از درمان از آفتاب و گرمای زیاد خودداری کنید. به یاد داشته باشید که هر زمان در معرض آفتاب هستید از ضد آفتاب (SPF 30 یا بالاتر) استفاده کنید.
از مصرف مقادیر زیاد الکل یا نمک برای جلوگیری از تورم اضافی خودداری کنید.

به منظور کاهش میزان کبودی و/یا تورم ناشی از تزریق پرکننده پوستی، از محل تزریق دریافت کنید لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

از حرکت یا ماساژ قابل توجه ناحیه تحت درمان خودداری کنید، مگر اینکه توسط ارائه دهنده دستور داده شود.
تا 24 ساعت از انجام تمرینات سنگین خودداری کنید.
حداقل تا 72 ساعت پس از درمان از آفتاب یا گرمای زیاد خودداری کنید. هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به یاد داشته باشید که از کرم ضد آفتاب (SPF 30 یا بالاتر) و کلاه استفاده کنید.
از مصرف مقادیر زیاد الکل یا نمک برای جلوگیری از تورم اضافی خودداری کنید.
در صورت تورم ، می توانید هر ساعت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
برای ناراحتی از تایلنول استفاده کنید.
اگر تورم دارید رو به بالا و کمی بالا بخوابید.
تا زمانی که تورم و قرمزی برطرف نشود، از گرمای شدید در ناحیه (های) تحت درمان خودداری کنید. این شامل حمام آفتاب ، برنزه کردن ، سونا ، وان داغ یا موم داغ است. همچنین از سرماخوردگی شدید مانند اسکی یا سایر ورزش های زمستانی خودداری کنید.

چرا بعد از بوتاکس به مشاوره نیاز دارم؟

یک پزشک خوب به طور کلی به شما پیشنهاد می کند که چند هفته بعد از درمان با بوتاکس به ملاقات آن ها بروید تا احساسات خود را ببینید و مطمئن شوید که آن طور که باید کار می کند. آن ها همچنین می توانند به هرگونه سوال یا نگرانی شما پاسخ دهند. بسیاری از افراد در صورت وجود حرکت بیشتر از آنچه شما می خواهید اقدام به ترمیم مجدد می کنند.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

اثرات تزریق ضد چین و چروک به طور کلی بین 3 تا 6 ماه طول می کشد، اما این امر به این دلیل بستگی دارد که بدن شما چقدر سریع سم را متابولیزه می کند که همانطور که می توانید تصور کنید از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پس از این دوره ، اثرات از بین می روند. سپس، تصمیم این است که آیا می خواهید درمان را ادامه دهید و یک جلسه بوتاکس دیگر رزرو کنید. اگر نتایج را دوست دارید و احساس می کنید این تاثیر واقعی بر پوست و اعتماد به نفس شما دارد به دنبال آن باشید!

برچسب ها:
مقالات مرتبط
سیر تا پیاز تزریق ژل به لب

سیر تا پیاز تزریق ژل به لب

بزرگ‌کردن یا بزرگ‌کردن لب یک عمل زیبایی است که برای حجیم‌تر نشان دادن لب‌ها استفاده می‌شود. از پرکننده های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

تماس با پزشک